Верховна Рада ухвалила у другому читанні та вцілому закон Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (№2036). За таке рішення проголосували 266 депутатів, проти – 18, утримались – 53, не голосували – 64, передає кореспондент Mind.
Як повідомив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, даний законопроект дозволить унеможливити ситуацію, в якій Національно рада з питань телебачення та радіомовлення не зможе працювати.
Він додав, що Нацрада складається з восьми членів, з який у трьох, які призначені ВР, спливає строк повноважень, через що пропонується механізм який дозволить до проведення конкурсу продовжити роботу органу.
Під час обговорення цього питання на комітеті було частково враховано поправки щодо умов проведення конкурсу.
«Щоб надалі не виникала така ситуація, в майбутньому конкурс має бути проведений за 90 днів до закінчення терміну дії повноважень членів Національної ради», – повідомив Ткаченко.
Додамо, що зігдно із пояснювальною запискою, за попередньою редакцією закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» порядок звільнення та призначення членів Нацради фактично передбачає двомісячну відсутність членів Національної ради, що мають призначатися Верховною Радою у зв'язку з проходженням процедури відбору та призначення, що може призвести до зупинення роботи Національної ради як постійно діючого колегіального органу, що є неприпустимим у сучасних умовах розвитку інформаційного простору держави.
У зв’язку із цим ухваленим за основу законопроєктом вносяться зміни у згаданий закон, якими передбачається забезпечити безперервність функціонування Нацради з питань телебачення і радіомовлення шляхом надання члену Національної ради права виконувати обов'язки до призначення нового члена та закріплюється обов'язковість одночасного призначення членів Національної ради на всі вакантні посади.
Нагадаємо, як писав Mind, 19 вересня 2019 року ВР ухвалила даний проєкт закону за основу. За його ухвалення в першому читанні проголосували 292 парламентарі, проти – 26, утрималось – 26, голосували – 52.