Компанія Микитася через суд скасувала штрафи від АМКУ на 127,45 млн грн

Суд не погодився з низкою доказів антимонопольників

Максим Микитась
Фото УНІАН

Судді Господарського суду Києва Сергій Щербаков та Оксана Марченко підтримали ТОВ «Північно-український будівельний альянс» у справах за позовами проти Антимонопольного комітету, скасувавши виписані компанії 127,45 млн грн штрафів за розіграш трьох будівельних тендерів із ТОВ «Спецбуд-Плюс». Про це свідчать рішення суду від 16 жовтня та від 30 жовтня, останнє з яких наразі не опубліковане у судовому реєстрі, передають «Наші гроші».

У обох судових процесах Антимонопольний комітет уже виступив заявником апеляційної інстанції.

Наразі, як зазначається, у судовому реєстрі опубліковане лише одне рішення суду, від 16 жовтня. У ньому досліджувались обставини проведення будівельних тендерів КП «Голосіїво-будінвест» та ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова», підряди за результатами яких отримав «Північно-український будівельний альянс» – вартість укладених договорів сягнула 2,74 млрд грн.

Так, суддя Сергій Щербаков, розглянувши правомірність рішення АМКУ від 19 червня про спотворення згаданих торгів, відкинув докази регулятора, та пояснив, що суд оцінював доказову базу за своїм внутрішнім переконанням, а також – аналізував наявні докази на предмет достатності і взаємного зв’язку.

Зокрема, суд вирішив, що членство «Північно-українського будівельного альянсу» і «Спецбуд-плюс» в корпорації «Укрбуд» не може розглядатися як взаємодія і співпраця компаній між собою, адже вступ до корпорації є правом суб'єктів підприємницької діяльності на об'єднання.

Суд також не побачив причинно-наслідкового зв'язку між наданням однією компанією іншій поворотної фінансової допомоги, враховуючи що це право суб'єкта господарювання.

Суд також відхилив аргумент АМКУ, що підприємства фактично здійснюють діяльність за однією адресою, оскільки мова йде про багатоповерховий будинку, де компанії знаходяться на різних поверхах. Крім того, згідно з відомостями в держреєстрі, компанії-відповідачі мають різних директорів, засновників і різні юридичні адреси.

Крім того, суд відхилив доказ АМКУ, що компанії використовують загальні засоби зв'язку і контролюють рахунки один одного, оскільки на сторінках компаній в держреєстрі вказані різні номери контактних номерів.

Суд також не погодився з доводом, що компанії мають одних і тих же працівників і взаємодіють через пов'язаних осіб, оскільки чинним законодавством це не заборонено.

Відзначається, що «Північно-український будівельний альянс» просив суд визнати недійсним рішення Антимонопольного комітету повністю – у частині, що стосувалась безпосередньо компанію, та у частині, що стосувалась її конкурента на спірних торгах – ТОВ «Спецбуд-Плюс».

Однак, суд задовольнив позов лише стосовно визнання недійсним тієї частини рішення, у якій йшлось про відповідальність позивача, нагадавши, що «Спецбуд-Плюс» може звернутись із аналогічними позовними вимогами окремо.

Нагадаємо, другий судовий процес проти АМКУ за позовом «Північно-українського будівельного альянсу» стосується рішення ТАК АМКУ від 7 травня цього року. У ньому регулятор довів змову тих же відповідачів на торгах щодо реконструкції Шулявського мосту у Києві (контракт вартістю 598,50 млн грн дістався «Північно-українському будівельному альянсу»).

Також відзначимо, що розслідування стосовно антиконкурентних узгоджених дій компаній проводило Київське ОТВ АМКУ.

Раніше повідомлялося, що на початку жовтня п’ятьом колишнім народним депутатам та двом колишнім акціонерам одних із найбільших банків повідомлено про підозру

Вищий антикорупційний суд відпустив Микитася під заставу 5,5 млн грн та зобов’язав його носити електронний браслет. Але пізніше ВАКС вирішив узяти Микитася під варту та значно збільшити розмір застави.

Наприкінці жовтня за колишнього нардепа Микитася, підозрюваного в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії, внесли заставу у 80 млн грн

Нагадаємо, за словами гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди, екс-президент корпорації «Укрбуд» Максим Микитась вийшов з будівельного бізнесу. Пізніше Микитась говорив, що угоди не було. 

Детальніше про «Укрбуд» читайте в матеріалах Mind «Висока напруга: де і як «Укрбуд» шукає гроші» та «Екстрене гальмування: «Укрбуд» може відмовитися від нових ЖК» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS