П’ятьом колишнім депутатам ВР повідомлено про підозру – Рябошапка
Також до кримінальної відповідальності притягнуто двох колишніх акціонерів одного з найбільших банків

Протягом останнього тижня правоохоронними органами було повідомлено про підозру п’ятьом колишнім народним депутатам та двом колишнім акціонерам одних з найбільших банків. Про це на брифінгу журналістам повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка, передає кореспондент Mind.
«Практично щодня вручаються підозри, притягуються до кримінальної відповідальності колишні високопосадовці. Тільки протягом останнього тижня щонайменше п’ять колишніх народних депутатів, серед яких Микитась (екс-президент корпорації «Укрбуд» Максим Микитась – Mind.), отримали повідомлення про підозру, і ця робота буде продовжуватись і надалі і буде здійснюватись ще більш активно», – сказав Рябошапка.
Він повідомив, що у ГПУ було створено спеціальний департамент, який займатиметься найбільш резонансними злочинами, серед яких справи, пов’язані із розкраданням державних коштів, виведенням коштів із банків.
«І у нас уже є перші результати – притягнуто до кримінальної відповідальності двох колишніх акціонерів одного з найбільших банків, і зараз розпочалася робота щодо повернення тих коштів, які були виведені з цих банків, і повернення їх у дохід держави», – зазначив генпрокурор.
Генеральна прокуратура активно співпрацює з органами досудового розслідування.
«Ми всіляко допомагаємо їм, а органи досудового розслідування всіляко співпрацюють із нами. Ми бачимо перші практичні результати», – додав він.
Як писав Mind, 3 жовтня 2019 року НАБУ і САП повідомили про підозру Микитасю в заволодінні майном Нацгвардії на 81 млн грн. Слідство з’ясувало, що екс-нардеп організував корупційну схему із попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника та іншими особами.
Нагадаємо: у справі про обмін квартир з Нацгвардією НАБУ 14 травня затримувало і генерального директора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду. Його було затримано в рамках розслідування дій командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова при обміні квартир для військовослужбовців. 16 травня Шевченківський суд Києва визнав затримання бізнесмена незаконним і звільнив його з-під варти, підтвердивши, що детективи НАБУ діяли з перевищенням своїх повноважень. Згодом апеляційна інстанція підтвердила незаконність затримання та відхилила скаргу НАБУ.
17 травня Солом'янський суд Києва відмовив в арешті Олега Майбороди, оскільки НАБУ не змогло довести збитки в справі з квартирами Нацгвардії. За словами юристів, сторона звинувачення знову не представила жодних підстав вважати, що гендиректор «Укрбуд Девелопмент» може переховуватися від слідства. Вони додали, що під час розгляду прокурор САП також приховав від суду частину експертизи, на якій базується підозра, пославшись на економію паперу. Зокрема, на розгляд суддів були представлені лише 5 із 127 сторінок документа.
Пізніше ДБР розпочало кримінальне провадження щодо детективів НАБУ, які затримували Майбороду.
Як раніше писав Mind, в інтерв’ю нашому виданню Майборода заявив, що пов’язує підвищену активність НАБУ зі зміною влади.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].