Форум Trans4mation: В епоху Industry 4.0 на перший план виходять технології як драйвер ефективності

Вплив Industry 4.0 на економічне зростання підтверджено міжнародними прикладами впровадження цифрової трансформації

Фото: pixabay.com

В епоху Industry 4.0 на перший план виходять технології як драйвер ефективності, тому світові лідери звертають все більше уваги на цифрову трансформацію. Про це йдеться у прес-релізі IT-Enterprise щодо форуму Trans4mation.

«Запланований об’єм щорічних інвестицій у Industry 4.0 в Німеччині складає 40 млрд євро. Додаткове зростання завдяки впровадженню Industry 4.0 очікується на рівні 150 млрд євро. Внаслідок використання нових технологій собівартість виробництва у США та Німеччині буде нижче, ніж у країнах, що розвиваються», – розповів СЕО IT-Enterprise Олег Щербатенко.

Industry 4.0 дозволяє створювати більш персоніфіковану продукцію, скоротити час виходу пропозиції на ринок та зрештою збільшити доходи.

«У середньому, 36% клієнтів виражають цікавість у придбанні індивідуальних товарів чи послуг. Кожен п’ятий клієнт згоден доплатити за е 20% вартості», – розповів президент Future Industry Platform Анджей Солдаті. 

Вплив Industry 4.0 на економічне зростання підтверджено міжнародними прикладами впровадження цифрової трансформації. 

«За підрахунками McKinsey, операційні витрати скорочуються на 10-12%, продуктивність збільшується на 7-12%, а чистий прибуток зростає на 10-15%», – розповів керівник проєктів з цифрової трансформації у Airbus та Bombardier Янік Фураст’є.

Одним із яскравих прикладів істотної зміни технологій та бізнес моделі став Netflix.

«За останні десять років Netflix змінив свою бізнес-модель навіть не одноразово чи двічі, а тричі», – розповів учасникам форуму CEO UNIT.City Домінік Піоте.

За його словами, Netflix розпочав як «вбивця телебачення», продаючи відео на DVD.

«Але хто у сучасному світі дивиться фільми на DVD? Тож, Netflix знову змінив бізнес-модель і почали стріминг відео. А потім Netflix зрозумів, що платить мільйони доларів продюсерам із Голлівуду, і вирішили створювати власні відео. У 2019 компанія планує витратити на це $6 млрд. За три роки Netflix став другим у світі виробником фільмів, після Walt Disney. Адже, якщо ти не змінюєшся, то втрачаєш контакт зі своїми клієнтами, перестаєш приносити їм цінність, і тебе посунуть убік ті, хто розуміють ці потреби», – розповів Піоте.

За словами члена правління, фінансового директора Interpipe Дениса Морозова, завдяки підходам та технологіям Industry 4.0 продажі у країни Європи зросли на 62%, у США – на 22%. Енерговитрати на виробництво сталі скоротилося на 45%, простої автотранспорту знизилися втричі.

«Без Industry 4.0 конкуренція на міжнародних ринках неможлива», – запевнив Денис Морозов.

Процес масштабної трансформації зараз проходить і в «Укрнафті».

«Єдина ERP-система замість «зоопарку» із понад 48-ми окремих систем дає нам величезний ефект синергії. Ми маємо можливість економити трудові ресурси та уніфікувати усі бізнес-процеси, які до цього були різними», – розповів директор департаменту з трансформації бізнесу «Укрнафти» Артур Кравець.

Експерти-практики на Форумі обговорили і роль держави у впровадженні цифрової трансформації. 

«Industry 4.0 – це не тільки IoT чи AI. Це про реакцію на глобальні зміни, саме це формує нову культуру співпраці», – вважає  генеральний директор галузевої асоціації АППАУ Олександр Юрчак.

За його словами, в Україні налічується 76 компаній-інноваторів, третина з яких працює за межами країни. Для порівняння, в Ізраїлі налічується 150 інноваторів, які сфокусовані на 9-ти основних галузях.

Детальніше про Industry 4.0 читайте у матеріалі Mind «Industry 4.0: як 7 глобальних технологічних трендів змінять наш світ «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS