Транзит природного газу по території України в 2020 році може скласти 75 млрд куб. м. Про це повідомив на брифінгу глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв .
За його словами, такий прогноз можна зробити на підставі 90 млрд куб. м транзиту в 2019 році і відрахування з цього обсягу 15 млрд куб. м через введення в роботу газопроводу «Турецький потік».
Також Коболєв заявив, що «Газпром» не був готовий брати на себе ризики неефективного українського законодавства, тому ці ризики взяв на себе «Нафтогаз». Саме тому договір було укладено між «Газпромом» і «Нафтогазом», а не між «Газпромом» і «Оператором ГТС України».
«Це нестандартний елемент і для нас він не був несподіваним. Разом з Кабміном команда «Нафтогазу» вирішила проблему анбандлінга, але з точки зору законодавства, що регулює ринок природного газу, ми ще не досягли відповідності європейському законодавству, про що непогано знає «Газпром». Вони не були готові брати на себе ризики неефективного українського законодавства, тому ці ризики взяв на себе «Нафтогаз», виступаючи фактично буфером між «Газпромом» і Україною. Ми не в захваті від такого варіанту, але це той елемент компромісу, який я називаю саме компромісом. Тому для нас дуже важливо як для країни завершити реформу ринку природного газу», – пояснив Коболєв.
Коболєв також зауважив, що нові транзитні контракти між «Оператором ГТС України», «Нафтогазу» і російським «Газпромом» повинні вирішуватися відповідно до шведського права.
«Буде шведське», – сказав він на брифінгу.
Нагадаємо: «Нафтогаз», Оператор ГТС України та «Газпром» підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу на найближчі п’ять років українською територією – до 2024-го включно.
Україна і «Газпром» уклали мирову угоду щодо ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу у справі про зобов'язання «Газпрому» сплатити майже $7,4 млрд штрафу АМКУ.
30 грудня у Відні завершився чотириденний раунд перемовин щодо транзиту російського газу через українську газотранспортну систему.
Віцепрем'єр РФ Дмитро Козак назвав домовленості Москви і Києва щодо газу вибором «між поганим і дуже поганим».