Захворіло у світі
5,471,768
Померло у світі
344,911
Вилікувалось у світі
2,223,523
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
В «Нафтогазі» розповіли деталі угод між Україною і Росією щодо транзиту газу до 2024 року

В «Нафтогазі» розповіли деталі угод між Україною і Росією щодо транзиту газу до 2024 року

«Нафтогаз», оператор української ГТС та «Газпром» підписали угоди щодо транзиту російського газу територією України

В «Нафтогазі» розповіли деталі угод між Україною і Росією щодо транзиту газу до 2024 року

«Нафтогаз», Оператор ГТС України та «Газпром» підписали пакет угод для забезпечення транзиту російського газу на найближчі п’ять років українською територією – до 2024-го включно. Про це повідомили в пресслужбі «Нафтогазу».

Згідно з повідоменням, такий результат став можливим завдяки системній роботі команди «Нафтогазу» з роз’яснення ризиків будівництва «Північного потоку – 2», запровадження урядом США проти нього санкцій, якісного проведення анбандлінгу і роботі «Нафтогазу» в арбітражах.

Зокрема, в компанії повідомили, що до пакету угод входять:
1. Міжоператорська угода між Оператором ГТС України (ОГТСУ) та Газпромом, яка визначає технічні регламенти і правила взаємодії між операторами суміжних мереж (interconnection agreement).
2. Договір про організацію транзиту між Нафтогазом та Газпромом, у якому зафіксовані умови та обсяги транзиту на найближчі п’ять років.
3. Мирова угода між Нафтогазом та Газпромом, згідно з якою сторони відмовляються від взаємних претензій за контрактами 2009 року.

«Всі три угоди підписані на виконання протоколу зустрічі, яка відбулася у Берліні та Мінську 19-20 грудня цього року за участі представників ЄС, України і РФ, а також Нафтогазу, ОГТСУ та «Газпрому», – йдеться в повідомленні.

Угоди, зокрема, передбачають:
· виплату «Газпромом» $2,918 млрд компенсації на виконання рішення Стокгольмського арбітражу від грудня 2017 та лютого 2018 року. «Нафтогаз» отримав ці кошти 27 грудня 2019 року;
· відкликання всіх арбітражних судових позовів, за якими не прийняті кінцеві рішення;
· зняття арештів на майно, активи і грошові кошти «Газпрому», а також відмова у майбутньому від всіх можливих претензій та позовів за контрактами січня 2009 року;
· мінімальні обсяги транзиту за роками зафіксовані у наступних розмірах: 2020 рік – 65 млрд куб. м, 2021 – 2024 роки – по 40 млрд куб. м газу щорічно.

Крім цього, «Нафтогаз» відзначив зацікавленість «Газпрому» у можливості у майбутньому відновити постачання газу в Україну з урахуванням принципу формування вартості газу на базі ціни європейського хаба NCG.

В українській компанії уточнили, що питання стосовно постачання газу не є частиною пакетних домовленостей.
Підписані угоди також не стосуються питання судових позовів підприємств групи «Нафтогаз» проти Російської Федерації щодо захоплених активів групи в АР Крим.

«За результатами підписання угод Україна отримає гарантований дохід від транзиту на найближчі п’ять років. Визначеність щодо майбутнього транзиту надає нові можливості розвитку газового ринку країни та продовження реформ в енергетиці, збереження робочих місць у галузі транспортування газу та майбутні замовлення для українських виробників промислового обладнання, пов’язані з технічною підтримкою роботи української ГТС», – додали в «Нафтогазі».

В компанії зауважили, що зменшені також курсові ризики, пов’язані з недоотриманням значних валютних надходжень.

«Підписані сьогодні угоди є результатом прийнятного компромісу. Головним результатом домовленостей є отримання майже 3 млрд дол. від Газпрому та те, що українська ГТС буде завантажена і зможе наступні п’ять років працювати беззбитково. Транзит не буде перерваний, і його буде здійснювати незалежний сертифікований оператор. Крім того, скасовуються численні ризики, у тому числі, для фінансової системи країни, які могли реалізуватись у разі припинення транзиту. Ми вдячні Європейській Комісії за її послідовну позицію, яка свідчить про визнання надійності та ефективності української ГТС, а також американським партнерам за підтримку енергетичної безпеки на європейському континенті», – сказав голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Раніше Mind писав, що Україна-Росія-Європейський Союз підписали новий газовий контракт на 5 років, від нього наша країна отримає щонайменше $7 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті