Запаси іноземного газу в українських газосховищах у серпні зросли в 2,5 рази
Найбільше газу було закачано в українські ПСГ зі Словаччини, Угорщини, Молдови та Польщі

У серпні 2023 року в Україну надійшло 1,096 млрд куб. м газу з ЄС і Молдови, внаслідок чого сумарні надходження від початку року зросли до 1,884 млрд куб. м.
Джерело. Про це повідомляє «Оператор ГТС України».
Як зазначено в повідомленні на сайті компанії, 66% серпневого обсягу надійшло на зберігання в режимі «митний склад», 34% – за послугою short-haul з метою закачування на «митний склад».
При цьому основні обсяги були ввезені для зберігання в Україні трейдерами-нерезидентами.
Лідером у транспортуванні газу в Україну в серпні стала Словаччина, з якої надійшло 611,8 млн куб. м, або 56% усього обсягу. З Угорщини надійшло 215,9 млн куб. м або приблизно 20%, з Молдови – 166,9 млн куб. м (15%), з Польщі – 98,4 млн куб. м (9%).
«Показники імпорту природного газу в серпні свідчать, що така тенденція збережеться щонайменше і у вересні. Поки що майже всі західні точки входу в українську ГТС працюють на повну потужність: Польща використала їх у липні-серпні на 81%, Угорщина – на 89%, віртуальний реверс через Молдову – на 98%. Також є можливість наростити обсяги з боку Словаччини», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Ліппа.
У повідомленні наголошується, що активізація закачування газу в українські ПСГ нерезидентами стала результатом вжитих ОГТСУ спільно із суміжними операторами та за підтримки уряду, Міненерго та НКРЕКП заходів. Вони дали змогу завантажити додаткові напрямки, що з'явилися в 2022-2023 роки, навіть на вищий відсоток, ніж напрямки, за якими потужності існують уже багато років.
У компанії також нагадали, що ОГТСУ та «Укртрансгаз» провели моделювання стрес-сценаріїв газової інфраструктури України в умовах зимового сезону 2023/2024 років. За оцінкою експертної групи, змодельовані стрес-сценарії підтвердили високу надійність української газової інфраструктури, зокрема, зберігання і транспортування газу іноземних замовників послуг, навіть за умов військового ризику пошкодження основних активів.
Як повідомлялося, за даними Міненерго на 22 серпня, в ПСГ було закачано близько 0,6 млрд куб. м іноземного газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].