США запропонували Україні свою підтримку і допомогу в розслідуванні катастрофи літака в Ірані, заявив держсекретар США Майкл Помпео.
«Мав розмову з президентом України Зеленським і висловив мої найглибші співчуття у зв'язку із загибеллю людей в трагічній катастрофи Українських міжнародних авіаліній, рейс 752. Ми підтримуємо Україну і готові запропонувати нашу підтримку і допомогу в майбутньому розслідуванні», – написав він у своєму Twitter.
Spoke with Ukrainian President @ZelenskyyUa to express my deepest condolences for the lives lost in the tragic crash of Ukrainian International Airlines flight 752. We stand with #Ukraine and are ready to offer our support and assistance in the ongoing investigation.
– Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 10, 2020
Зі свого боку Володимир Зеленський у телефонній розмові з Помпео подякував за підтримку України і зазначив, що зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США Крістіною Квін. Від неї він отримав важливу інформацію, яка може допомогти у розслідуванні. Про це передає прес-служба глави держави.
При цьому було домовлено про візит Помпео в Україну наприкінці січня. Як відомо, держсекретар США мав відвідати Україну 3 січня, однак у зв’язку з загостренням ситуації на Близькому Сході відклав свій візит.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майком Помпео. Глава...
Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 10 січня 2020 р.
Boeing 737 компанії МАУ зазнав аварії в Ірані вранці 8 січня. Літак виконував рейс PS 752 «Тегеран – Київ». В результаті загинули 167 пасажирів, а також 9 членів екіпажу, більшість пасажирів були громадянами Ірану і Канади, повідомило МЗС України. Серед загиблих – 11 громадян України, також громадяни Німеччини, Швеції, Афганістану, Великобританії.
Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що серед версій катастрофи – ураження зенітною ракетою, в тому числі комплексу «Тор» російського виробництва, зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літаючим об'єктом, поломка і вибух двигуна, а також терористичний акт.
9 січня видання Newsweek з посиланням на три джерела в Пентагоні й американській розвідці повідомило, що український літак був випадково збитий іранськими ракетами – ЗРК «Тор-М1» (SA-15 Gauntlet за класифікацією НАТО) російського виробництва.
За кілька годин цю інформацію підтвердив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на дані канадської розвідки та розвідки інших союзних країн.
У свою чергу, Іран категорично заперечує, що український літак було збито ракетою. Влада країни запевняє, що це все «велика брехня» і «психологічна війна».
Президент США Дональд Трамп в ході виступу в Білому домі заявив, що «має певні підозри» щодо збиття українського літака. Він відкинув версію, згідно з якою літак зазнав аварії через технічну несправність.