Іран категорично заперечує, що український літак було збито ракетою
Влада країни запевняє, що це все «велика брехня» і «психологічна війна»

Організація цивільної авіації Ірану заявила у своїй впевненості в тому, що український пасажирський літак, який розбився в Тегерані, не було збито ракетою. Про це пише Bloomberg.
Тим не менш Іран запросив Канаду, США, Україну та Швецію надати допомогу в розслідуванні авіакатастрофи, у результаті якої загинуло 176 людей.
Державна служба новин Ірану IRNA заперечує, що у літак потрапила ракета.
«Новини про те, що дві ракети влучили в український літак, розповсюджувались великою кількістю ЗМІ, прорахованим та добре відомими чином, як частина психологічної війни. Майбутнє покаже, що ці заяви не містять правди, і ніхто за цю велику брехню не понесе відповідальності», – йдеться у повідомленні.
Алі Абедзаде, глава Організації цивільної авіації Ірану, заявив, що «іранська ракета не могла влучити в літак».
«В Ірану чітко визначені відносини між військовими та цивільними структурами, і вони ґрунтуються на положеннях міжнародного органу цивільної авіації, якому ми підкоряємось, як і усі інші країни», – заявив він.
Раніше канал CBS з посиланням на джерела в американській розвідці повідомив, що український Boeing був збитий іранськими ракетами, швидше за все, помилково. Американська розвідка вловила сигнали вмикання радара, і супутник виявив інфрачервоні спалахи двох запусків ракет, ймовірно, SA-15. Одразу після цього зафіксовано ще один інфрачервоний спалах – вибух лайнера.
Передбачається, що літак був уражений створеною в Росії ракетно-повітряною системою Tor-M1, відомою в НАТО як Gauntlet.
Президент США Дональд Трамп виключив версію, що авіакатастрофа сталась через технічні несправності.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що канадська розвідка має докази, які вказують на те, що літак був збитий іранською ракетою типу «земля – повітря», та додав, що це могло статися випадково.
Крім того, прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що у його країни також є підтвердження потрапляння ракети в літак «Боїнг 737» української авіакомпанії МАУ. Він повідомив, що наявні дані «не свідчать про навмисну дію».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].