Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова повідомила, що законопроєкт №2571, який має унеможливити повернення виведених з ринку банків колишнім власникам, на цій сесії Верховної Ради депутати розглянути не встигнуть.
Про це вона заявила під час пресбрифінгу з журналістами 16 січня.
Прийняття законопроєкту №2571, який у народі вже охрестили законом «про неповернення ПриватБанку Коломойському», є однією з вимог МВФ для схвалення нової трирічної програми для України на $5,5 млрд.
Втім раніше лютого цей закон у Верховній Раді розглядатися не буде.
«Ця сесія є коротка, і вона завершується на цьому тижні, й ми вже не встигаємо. Але до лютого в нас є час доопрацювати з комітетом, пройти комітет і вийти на початок лютого. Тому я знову ж таки оптимістично ставлюся до цього», – прокоментувала Рожкова.
Вона також повідомила, що наразі законопроєкт перебуває на стадії доопрацювання у профільному комітеті.
«Там немає якихось кардинальних змін. Просто є окремі позиції, яка нам потрібно узгодити. …Нам потрібний час на узгодження певних позицій. Порядок роботи був такий, що ми працювали в т.ч. з консультантами, нашими міжнародними партнерами, напрацювали проєкт і віддали його комітету, а зараз йде процес узгодження», – прокоментувала Рожкова.
Заступниця голови НБУ також наголосила, цей закон однозначно є prior action (попередньою умовою) від МВФ.
«Головне, що законопроект є», – додала вона та зазначила, що наразі про дедлайни участі в раді директорів МВФ мова не йде, а низку вимог МВФ із розряду prior actions Україна вже виконала.
Як повідомляв Mind, раніше в Уряді наголосили, що законопроєкт №2571 – «не тільки про ПриватБанк» та не є «антиколомойським».
11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.
Також нагадаємо, що ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року.
У квітні 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав націоналізацію фінустанови незаконною. В свою чергу НБУ, Мінфін та націоналізований ПриватБанк подали апеляцію на це рішення.