Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Прем’єр Гончарук заявив, що законопроєкт №2571 – не тільки про ПриватБанк

Прем’єр Гончарук заявив, що законопроєкт №2571 – не тільки про ПриватБанк

Уряд готовий боротися за посилення відповідальності колишніх власників націоналізованих банків – прем'єр

Прем’єр Гончарук заявив, що законопроєкт №2571 – не тільки про ПриватБанк
Олексій Гончарук
www.kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що поданий урядом законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам не прив’язаний конкретно до ПриватБанку.

Про це він сказав в межах програми «Свобода слова» на ICTV.

«Ми не рекомендуємо і не подаємо до Верховної Ради якихось законів, які спрямовані проти конкретних осіб або проти конкретних банків», – заявив прем’єр.

На його думку, законопроєкт №2571, який у народі вже охрестили законом «про неповернення ПриватБанку Коломойському»,  в першу чергу покликаний захистити українських платників податків.

«Ми в Уряді не ставимо собі за мету боротися з якимись конкретними людьми або законами розв’язувати якісь конкретні справи. Ми хочемо створити правила за якими у всіх зловмисників не буде жодного шансу завдати шкоди банківській системі чи інтересам українців-платників податків» – наголосив прем’єр-міністр.

«Дуже часто, коли банки або виводяться з системи, або визнаються неплатоспроможними, то є ризик їх повернення назад через судове рішення, що може дестабілізувати систему», – пояснив Гончарук.

Натомість поданий Урядом закон має унеможливити такі схеми, каже урядовець.
На питання щодо посилення відповідальності власників націоналізованих банків Гончарук відповів, що «якщо десь закон можна підсилити, щоб він став ефективнішим, ми готові за це боротися».

За словами глави Кабміну, питання не лише в Приватбанку – наразі в Україні понад 500 млрд грн проблемної заборгованості колишніх власників банків і пов'язаними з ними осіб.

Нагадаємо, у листопаді 2019-го стало відомо, що в українському уряді розробляють новий законопроєкт, у якому хочуть прописати пряму заборону повертати націоналізовані банки колишнім власникам.

11 грудня Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті