Англо-голландська компанія Shell, яка є одним з європейських партнерів «Газпрому» з будівництва газопроводу «Північний потік – 2», залишається прихильною до проєкту, незважаючи на американські санкції щодо трубопроводу. Про це журналістам заявив голова концерну Shell в Росії Седерік Кремерс, передає OilExp.
«Ми вважаємо, що цей проєкт (« Північний потік – 2» – ред.)дуже важливий для енергетичної безпеки в Європі, – сказав Кремерс. – Ми вважаємо, що трубопровідний транспорт має переваги, тому ми підтримуємо проєкт. Санкції, які були введені, – так, вони впливають на проект. Вони є причиною того, що проект дійсно може бути відкладений на якийсь термін ».
Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів. Міністерство фінансів США уточнило, що санкції набувають чинності негайно й усі компанії мають припинити роботу. Швейцарська компанія Allseas одразу повідомила про призупинення своєї участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». В компанії зазначили, що чекають вказівок, що містять «необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США».
Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що у російському уряді розраховують, що газопровід «Північний потік-2» буде введений в експлуатацію до кінця 2020. Раніше передбачалося, що газопровід запустять до кінця 2019 року.
Між тим глава Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов заявив, що у Росії немає суден-трубоукладачів, за допомогою яких можна було б завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з РФ в Німеччину.
За даними газети «Коммєрсант», «Газпром» здатний добудувати «Північний потік – 2» самостійно: у нього є власний трубоукладач «Академік Черський», але той зараз в Находці і зможе прибути в Балтійське море не раніше ніж через місяць.
Як повідомлялося, санкції проти «Північного потоку – 2» обвалили вартість «Газпрому» на $3,6 млрд.
Як повідомляв Mind, компанія Nord Stream 2 AG нещодавно звернулася до німецького регулятора з проханням зробити для її газопроводу «Північний потік – 2» виняток з умов газової доктрини ЄС.
Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон заявила, що винятків від ЄС російський проєкт не отримає.