Трамп підписав: США запровадили санкції проти «Північного потоку – 2»

Трамп підписав: США запровадили санкції проти «Північного потоку – 2»

Швейцарська Allseas вже повідомила про призупинення своєї участі в будівництві газопроводу

Трамп підписав: США запровадили санкції проти «Північного потоку – 2»
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30354792920/

Президент США Дональд Трамп ввечері в п'ятницю, 20 грудня, підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів. Про це повідомляє DW.

Зокрема, документ передбачає запровадження нових санкцій щодо російських газопроводів «Півінчний потік – 2» та «Турецький потік» заради забезпечення «європейської енергетичної безпеки.

Під штрафні заходи потраплять судна, які займаються прокладкою труб для цих газогонів, а також громадяни, які мають відношення до роботи цих суден. Зокрема, штрафні заходи передбачають заборону на в'їзд в США. Крім того, будь-які активи цих компаній, що знаходиться на території США, будуть заморожені.

Міністерство фінансів США уточнило, що санкції набувають чинності негайно й усі компанії мають припинити роботу.

«Залучені сторони, які свідомо продали, орендували або надали судна, що займаються прокладкою труб на глибині 100 футів або більше нижче рівня моря для будівництва «Північного потоку – 2» або «Турецького потоку», повинні забезпечити негайне припинення такими суднами діяльності, пов'язаної з будівництвом», – йдеться в повідомленні міністерства. 

Тим часом швейцарська компанія Allseas вже повідомила про призупинення своєї участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». В компанії зазначили, що чекають вказівок, що містять «необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США».

Нагадаємо: напередодні німецький таблоїд Bild написав, що канцлер ФРН Ангела Меркель оголосила війну Трампу через санкції проти «Північного потоку – 2».

17 грудня Сенат США прийняв законопроект про оборонний бюджет на 2020 рік, який включає введення санкцій проти «Північного потоку – 2». Санкції наберуть чинності після того, як документ підпише президент Трамп. Після цього, як очікується, протягом 60 днів буде підготовлено звіт про порушників відповідного закону, а потім їм буде надана можливість протягом 30 днів вийти з проекту. Рішення про введення санкцій буде прийматися щодо тих, хто з нього не вийде.

Як писало агентство Bloomberg,  нові санкції США навряд чи завадять реалізації «Північного потоку – 2», оскільки були впроваджені занадто пізно.

Як повідомлялось, днями американські сенатори-республіканці Тед Круз і Рон Джонсон попередили швейцарську компанію Allseas про можливі санкції, якщо та й надалі братиме участь в проекті газопроводу «Північний потік – 2».

Крім того, на забороні будівництва «Північного потоку – 2» взимку та восени 2020 року наполягають і німецькі екологічні компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті