РФ не має техніки, щоб завершити «Північний потік – 2»

РФ не має техніки, щоб завершити «Північний потік – 2»

В Об'єднаній суднобудівної корпорації заявили, що в Росії немає потрібних суден-трубоукладачів,а на створення такого корабля піде до шести років

РФ не має техніки, щоб завершити «Північний потік – 2»
фото www.nord-stream2.com/

У Росії немає суден-трубоукладачів, за допомогою яких можна було б завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з РФ в Німеччину. Про це заявив глава Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов в ефірі, передає DW.

«Таких суден, які прямо сьогодні могли б приступити до роботи, немає», – констатував Рахманов.

За його словами, такі судна зазвичай будують під конкретний проект. При цьому глава ОСК висловив упевненість в тому, що Росія зможе побудувати власний трубоукладач.

За оцінками Рахманова, на це буде потрібно в цілому до шести років: від півтора до двох років на проектування та три – чотири роки на саме будівництво.

«Це для нас буде, як завжди, щось зроблене з нуля, тому, напевно, в менші терміни ми не вкладемося, хоча, нагадаю, криголам «Ленін» побудували за три роки», – резюмував він.

За даними газети «Коммєрсант», «Газпром» здатний добудувати «Північний потік – 2» самостійно: у нього є власний трубоукладач «Академік Черський», але той зараз в Находці і зможе прибути в Балтійське море не раніше ніж через місяць.

Крім того, в будівництві «Північного потоку – 2» в 2018 році брала участь баржа «Фортуна», що належить компанії «Міжрегіонтрубопровідстрой». Технічно ця баржа, яка знаходиться в декількох днях шляху від місця можливих робіт, теж здатна завершити будівництво, відзначало видання.

Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів.

Крім того, 18 грудня комітет з міжнародних відносин Сенату США прийняв законопроект, що дозволяє ввести жорсткі санкції щодо Росії- законопроєкт DASKA (Закон про захист американської безпеки від агресії Кремля).

Як повідомлялось, влада ФРН, ЄС та Росія виступили проти санкцій  щодо російських газопроводів.

Зокрема, російський міністр закордонних справ заявив, що Росія відповість на американські санкції проти російських газогонів «Північий потік – 2» та «Турецький потік», а також на запропоновані комітетом Сенату заходи для захисту «від агресії Кремля». 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло