Санкції проти «Північного потоку – 2» обвалили вартість «Газпрому» на $3,6 млрд

Санкції проти «Північного потоку – 2» обвалили вартість «Газпрому» на $3,6 млрд

Акції російського газового гіганта падають шостий день поспіль

Санкції проти «Північного потоку – 2» обвалили вартість «Газпрому» на $3,6 млрд
фото www.flickr.com/photos/124964574@N03/14914204982

Акції «Газпрому» падають на Московській біржі шостий торговий день поспіль, незважаючи на ралі фондових індексів, які встановили історичні максимуми в рублях і майже 7-річні – в доларах. Про це пише finanz.ru.

Почавши рік на позначці 259,18 рубля, на 14 січня папери компанії, що володіє монопольним правом на експорт трубопровідного газу з Росії, подешевшали майже на 10 рублів (3,8%), до 249,3 рубля за штуку.

Котирування повільно сповзають вниз кожну сесію протягом півтора тижнів: на 0,94% – 6 січня, на 0,29% – 8 січня, на 0,67% – 9 січня, на 0,85% – 10 січня, на 0,15 % – 13 січня.

При тому що індекс «МосБіржі» з початку року зріс на 2,7%, капіталізація «Газпрому» скоротилася на 220 млрд рублів, або $3,6 млрд в перерахунку по курсу.

Зниження пов'язане з тим, що ринок втратив упевненість в безпроблемне закінчення проекту «Північний потік-2», говорить провідний аналітик «Відкриття Брокер» Андрій Кочетков. Трубопровід, що коштував $10 млрд був зупинений санкціями США в той момент, коли по дну Балтійського моря залишалося укласти всього 160 км труби – менше 13% маршруту.

Видання пише, що РФ довелось відійти від своїх планів щодо відмови від транзиту через Україну сісти за стіл переговорів і укласти новий 5-річний контракт з «Нафтогазом», виплативши $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Що стосується «Північного потоку-2», то витрати на його будівництво явно зростуть, а терміни введення в експлуатацію зсуваються, констатує Кочетков.

Незважаючи на те, що спочатку чиновники говорили про декілька місяців затримки, на ділі запуск труби відбудеться в кращому випадку в кінці року, а можливо, і в першому кварталі 2021-го, заявив президент Росії Владімір Путін після переговорів з канцлером ФРН Ангелою Меркель 11 січня .

Для робіт на Балтиці «Газпром» планує задіяти судно «Академік Черський» – трубоукладач китайського виробництва, придбаний в 2016 році. Утім, поки і він не здатний завершити проект: судно вимагає переобладнання за $14 млн.

«Патова ситуація з «Північним потоком – 2»- вже навіть не дзвіночок, а грім, що попереджає про важку залежність російської газової галузі від іноземних технологій і обладнання», – зазначив аналітик по газу Центр енергетики школи управління «Сколково» Сергій Капітонов.

Проблеми «Газпрому» також посилює різке падіння цін на газ в Європі: за підсумками минулого року вони впали майже вдвічі, а восени спотові котирування на європейських газових хабах ледь перевищували $110-$120 за тисячу кубометрів.

До січня газ трохи подорожчав – до $148 доларів на німецькому хабі NCG і $139 доларів на нідерландському ICE Endex. Але бум виробництва СПГ частка якого в європейському імпорті досягла 20%, не залишає цінами шансів на зростання, попереджають аналітики.

Нагадаємо: 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни, який передбачає запровадження санкцій проти російських газопроводів. Міністерство фінансів США уточнило, що санкції набувають чинності негайно й усі компанії мають припинити роботу. Швейцарська компанія Allseas одразу повідомила про призупинення своєї участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». В компанії зазначили, що чекають вказівок, що містять «необхідні нормативні, технічні та екологічні роз'яснення від відповідного органу США».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло