Російські нафтовики, готуючись до наймасштабнішого в історії скорочення видобутку в рамках обмежувальної угоди, вибирають активи, на яких доведеться законсервувати свердловини, і фокусуються переважно на зрілих родовищах – brownfields. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела в галузі.
Найбільшим зниженням видобутку нафти в Росії був рівень 300.000 барелів на добу в рамках попередньої угоди ОПЕК +, яка закінчилася 1 квітня.
Компаніям треба дуже акуратно вибирати активи, оскільки низькі температури, особливо в Східному Сибіру і в північних широтах, означають, що якщо свердловина буде законсервована, нафтопроводи, що підводять, також замерзнуть. Таким чином, частина активів може бути втрачена назавжди.
«Кожен день дзвонять неспокійні нафтовики, радяться, де і як скорочувати», – сказав консультант, який працює з нафтовими компаніями.
За підсумками зустрічі з російськими нафтовиками в понеділок міністр енергетики Олександр Новак сказав, що глави нафтових компаній підтвердили і підтримали параметри угоди ОПЕК +.
Компанії будуть дуже ретельно відбирати активи і в цей раз, розглядаючи переважно зрілі родовища, які вже окупили інвестиції і де видобуток і так знижується природним шляхом, повідомили два джерела в різних компаніях.
«Відновити видобуток на greenfields – набагато затратніше», – зазначило один з них.
Крім цього багато greenfields компаній мають податкові пільги і компаніям невигідно їх консервувати, додало інше джерело.
Джерело в нафтовій галузі і інше, близький до російського уряду, сказали, що перед операцією Москва в будь-якому випадку розглядала можливість скоротити нафтовидобуток на 2 млн барелів на добу, оскільки попит на нафту на традиційному ринку в Європі падає в період, коли населення регіону залишається на самоізоляції.
«Всі розуміли ризики, якби не було угоди, можливо, довелося б скорочувати видобуток навіть наполовину», – сказало джерело, близьке до уряду.
Консультації між нафтовиками і представниками влади про скорочення нафтовидобутку, швидше за все, триватимуть до кінця цього тижня.
«Ми поки не розуміємо, як можна скоротити видобуток на 20%», – сказало третє джерело в одній з великих нафтокомпаній.
Нагадаємо: 12 квітня країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.
У Кремлі впевнені, що угода допомогла уникнути хаосу на нафтових ринках.
Між тим, експерти вважають, що нова безпрецедентна угода між Саудівською Аравією, РФ та іншими великими виробниками нафти є болючою поразкою для Москви.
Як повідомлялось, у зв’язку з обвалом цін на нафту та істотним зниженням попиту на «чорне золото» російські нафтові компанії почали стикатися з тим, що їм стало не вистачати ємностей для зберігання нафтопродуктів.
Згідно з останнім прогнозом МЕА, попит на нафту цього року впаде на рекордні 9,3 млн барелів на добу, ліквідувавши накопичене зростання за майже десять років.