Світовий попит на нафту цього року втратить накопичене зростання за майже десятиліття – МЕА

Світовий попит на нафту цього року втратить накопичене зростання за майже десятиліття – МЕА

Попит на нафту у квітні обвалиться до мінімуму 1995 року

Світовий попит на нафту цього року втратить накопичене зростання за майже десятиліття – МЕА
фото www.flickr.com/photos/n28307/33200942298

Міжнародне енергетично агентство (МЕА) заявило, що попит на нафту цього року впаде на рекордні 9,3 млн барелів на добу, ліквідувавши накопичене зростання за майже десять років. Про це повідомляє CNBC.

Пандемія коронавірусу змусила уряди багатьох країн вдатись до «драконівських» карантинних заходів. Це, своєю чергою, спричинило шок попиту на енергетичних ринках.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За даними МЕА, активність в транспортному секторі різко знизилась майже повсюди, додавши, що обмежувальні захоли були введені в 187 країнах у відповідь на спалах вірусу COVID-19.

«Навіть якщо припустити що обмеження на поїздки будуть послаблені у другому півріччі, ми очікуємо, що попит на нафту в 2020 році впаде на 9,3 млн б / д у порівнянні з 2019 роком, що призведе до скорочення майже десятирічного зростання», – йдеться в оновленому звіті.

МЕА також спрогнозувало, що попит у квітні впале де на 29 млн б / д у порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. Востаннє такий рівень фіксувався в 1995 році.

Очікується, що у ІІ кварталі цього року попит на нафту буде нижчим на 23,1 млн б / д, ніж рік тому.

Хоча в прогнозі йдеться про відновлення у другій половині року, МЕА заявило, що воно буде поступовим,і в грудні попит буде все одно нижчим на 2,7 млн б / д в річному обрахуванні.

Ціни на нафту, які вже в ранці були дещо нижчими, після публікації звіту збільшили свої втрати.

Станом на 12:45 ціна на Brent впала на 3,99% до $28,42 за барель, WTI – на 2,54% до $19,60.

Нагадаємо: 12 квітня країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Як повідомлялось, незважаючи на угоду, 14 квітня ціна за барель нафти Brent впала нижче $30.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло