Дослідник Джунйонг Чжу з Лабораторії лісових продуктів у співпраці з колегами з Університету Меріленда і Університету Колорадо розробив прозорий матеріал з дерева, який може знайти застосування в найрізноманітніших галузях, передає ixbt.com.
Команда дослідників використала бальзове дерево в якості вихідного матеріалу, який потім піддали окисленню при кімнатній температурі, що зробило його майже прозорим. Потім деревина заповнюється синтетичним полімером – полівініловим спиртом, що надає матеріалу прозорість на рівні звичайного скла.
Ця «прозора деревина» або «дерев'яне скло» має дуже цікаві характеристики. Натуральна целюлоза в структурі деревини і енергопоглинаючий полімерний наповнювач означає, що цей матеріал набагато міцніший і легший за скло. Він може витримувати набагато сильніші удари, ніж скло.
Перехід на прозору деревину також може виявитися дуже вигідним з точки зору витрат. Цей матеріал приблизно в п'ять разів термічно ефективніший за скло, що знижує витрати на електроенергію. Цей матеріал можна виробляти на існуючому промисловому обладнанні, що спрощує перехід на нову технологію.
На даний момент дослідники зосереджені в першу чергу на застосуванні прозорої деревини в будівництві. Завдяки високій теплоеффектівності цього матеріалу він ідеально підходить для вікон.
Він також може бути потенційно використаний в автомобільній промисловості, в індустрії смартфонів та інших галузях, зазначає видання.
Нагадаємо, вчені відкрили фермент, який зможе переробляти пластикові пляшки за кілька годин.