Білл Гейтс порівняв людей, які ходять без масок, з тими, хто ходить без штанів

Останні спостереження показують ефективність масок при коронавірусі

фото DR

Відмовлятися носити маску під час пандемії – те саме, що відмовлятися носити штани. Про це заявив співзасновник Microsoft Білл Гейтс, пише Business Insider.

На його думку, COVID-19 не схожий на грип чи інші вірусні захворювання, тому заяви про неефективність масок неправильні.

«Те, що деякі так вперто відмовляються носити маски, для мене дивно», – сказав Гейтс в першому випуску подкасту, який він веде разом з актрисою Рашидою Джонс.

«Це щось на зразок нудистів. Вас просять одягнути штани. Жоден американець не скаже, що це щось жахливе».

Носіння масок сприяє якомога швидшому закінченню карантину і відновленню економіки, зазначив Гейтс. Раніше експерти скептично ставилися до ефективності масок під час пандемії, погодився мільярдер. Але лікарі грунтувалися на тому, що вони знали про грип та інших респіраторних віруси, проти яких маски були марні. Останні ж спостереження показують ефективність масок при коронавірусі, пояснив Гейтс.

Нещодавно аналітики підрахували, що якби всі американці дотримувалися маскового режиму, то можна було б запобігти як мінімум 63 000 смертей в США, зазначає видання.

Гейтс звернув увагу на ще одну особливість коронавірусу – його можуть поширювати люди, у яких немає симптомів. У той час, коли хворі на грип або застуду залишаються вдома через погане самопочуття, носії COVID-19 можуть відчувати себе здоровими і неусвідомлено заражати оточуючих.

Також Гейтс вказав на останні дослідження медиків, які показують ефективність будь-яких, навіть саморобних масок. Раніше вважалося, що врятувати від зараження можуть тільки спеціальні медичні маски або респіратори.

Нагадаємо, Білл Гейтс розповів, що думає про порівняння Ілона Маска зі Стівом Джобсом.

Як повідомлялося, вчені дослідили, що маски допомагають знизити поширювання коронавірусу на 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS