Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Маски допомагають знизити поширювання коронавірусу на 40% - вчені

Маски допомагають знизити поширювання коронавірусу на 40% - вчені

Масштабне дослідження в 400 містах надало достовірні статистичні дані

Маски допомагають знизити поширювання коронавірусу на 40% - вчені
фото DR

Маски для обличчя допомагають боротися з поширенням коронавірусу і можуть уповільнити його на 40%, йдеться в дослідженні групи вчених з Німеччини, передає Forbes з посиланням на Bloomberg.

Вони звернули увагу на досвід міста Єна в федеральній землі Тюрінгія: міська влада однією з перших зробила тут носіння масок обов'язковим. Через 20 днів кількість нових випадків в місті скоротилася на 25%, а потім впала майже до нуля. При цьому більшість інших поселень у Тюрінгії та інших землях Німеччини ввели маски на кілька днів або тижнів пізніше, і там інфекція продовжувала поширюватися, йдеться в доповіді вчених.

Загалом маски зменшували сукупну кількість зареєстрованих випадків COVID-19 на 2,3-13% протягом 10 днів після того, як стали обов'язковими. Всього вчені зібрали дані з 401 регіону Німеччини.

«Ми знаходимо достовірне і переконливе статистичне підтвердження, що носіння масок в громадських місцях в Єні сильно зменшило кількість заражень. <...> Падіння захворюваності серед людей старше 60 років ще значніше – більше 50%», – пишуть автори.

Дослідники порівняли ситуацію в Єні до і після введення обов'язкових масок із середніми результатами в групах в інших німецьких містах. У більших містах ефект від масок був ще більш відчутним.

Маски можуть бути порівняно недорогим способом обмежити поширення коронавірусу, і хоча в деяких регіонах складно встановити ефект саме від носіння масок, результати дослідження все одно вказують на їх ефективність, стверджують автори дослідження.

Станом на 12 червня, за даними Університету Джонса Хопкінса, в Німеччині підтверджено 186 933 випадки зараження коронавірусом, летальних випадків 8780.

Нагадаємо, експерти розповіли, що носіння маски знижує ризик зараження коронавірусом до 70%, а якщо обоє контактуючих людей в масках – ризик зараження зменшується до 1,5%.

Також повідомлялося, що носіння масок допомогло Японії уникнути високої смертності від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті