Згідно зі звітом американського аналітичного центру Global Energy Monitor, Китай ввів в експлуатацію 38,4 гігавата (ГВт) нових потужностей, що працюють на вугіллі у 2020 році, що більш ніж утричі перевищує обсяг, побудований в інших країнах світу. Як повідомляє Thomson Reuters Foundaton News, в інших країнах світу нові вугільні потужності становлять 11,9 ГВт. Там процес більше зводиться до відмови від нових потужностей – в США «списано» 11,3 ГВт вугілля, у Великобританії – 3,3 ГВт, а в ЄС в цілому – 10,1 ГВт.
Між тим Індія, яка є ще однією провідною державою у вугільному секторі, повідомляє про зростання нових потужностей всього на 0,7 ГВт.
У 2020 році в Китаї були видані дозволи на 39,6 ГВт нових потужностей в порівнянні з дозволами на 11,4 ГВт роком раніше.
Вказані цифри ставлять під сумнів заяви президента Сі Цзіньпіна про те, що до 2060 року Китай стане вуглецево-нейтральною економікою. В деяких провінціях навіть пом'якшуються існуючі обмеження на нові вугільні потужності. Причина тому – уповільнення темпів зростання економіки в результаті пандемії COVID-19. Нові дозволи на видобуток вугілля дають можливість стимулювати кредитування і підвищувати активність.
Крістін Ширер, директор вугільної програми GEM, сказала, що Китаю необхідно забезпечити відповідність своїх короткострокових планів розвитку довгострокових цілей в області клімату.
«Сподіваюся, що коли уряд Китаю визначить свої цільові показники потужності вугільної енергетики на наступну п'ятирічку (на 2021-2025 роки), він серйозно обмежить, якщо не припинить будівництво нових вугільних електростанцій і прискорить їх закриття», – сказала вона.
У вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.
Експерти підрахували, що амбітна мета КНР вимагає інвестицій у розмірі понад $5 трлн