Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
На те, щоб Китай став вуглецево-нейтральтним треба $5 трлн

На те, щоб Китай став вуглецево-нейтральтним треба $5 трлн

Щоб реалізувати задумане Китай має до 2050 року в 11 разів збільшити потужність сонячної та вітрової енергії, а також накопичувальні можливості

На те, щоб Китай став вуглецево-нейтральтним треба $5 трлн
фото pixabay.com

Мета Китаю по досягненню вуглецевої нейтральності до 2060 року вимагає інвестицій у розмірі понад $5 трлн. Про це із посиланням на підрахунки консалтингової компанії Wood Mackenzie повідомляє CNBC.

Як відомо, у вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.

За оцінками Woodmac, для того, щоб Китай досягнув своєї мети, до 2050 року потужність сонячної та вітрової енергії, а також накопичувальні можливості повинні збільшитися в 11 разів до 5040 гігаватт (ГВт) в порівнянні з рівнем 2020 року.

У консалтинговій компанії заявили, що потужність вугільних електростанцій скоротиться вдвічі, в той час, як поставки газу залишаться на тому ж рівні, що і в 2019 році.

«Найскладніша частина переходу – це не інвестиції або масштаби додавання відновлюваних потужностей, а пов'язаний з цим соціальний перехід», – сказав Пракаш Шарма, глава підрозділу Woodmac по ринках в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

«Скорочення вугільних потужностей призведе до втрати половини робочих місць у вугледобувній промисловості, що позначиться на провінціях, які залежать від її доходів і створення робочих місць», – пояснив він.

Шарма припустив, що уряд Китаю, ймовірно, модернізує вугільні електростанції з використанням технологій уловлювання та зберігання вуглецю (CCS), щоб зберегти діяльність з видобутку вугілля в ключових провінціях.

За даними Woodmac, основною перешкодою на шляху до досягнення Китаєм вуглецево-нейтральної мети є відсутність масштабованих низьковуглецевих альтернатив в транспортному і промисловому секторах. Консалтингова компанія повідомила, що викиди вуглецю в Китаї в цих двох секторах торік досягли 5,7 млрд тонн, що приблизно дорівнює загальному обсягу викидів в США і Великобританії разом узятих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті