Uniper запланувала збудувати завод з виробництва «зеленого» водню потужністю 500 МВт

Енергокомпанія співпрацюватиме з адміністрацією найбільшого в Європі порту Роттердама

Андреас Шеренбек, CEO Uniper
фото www.uniper.energy

Німецька енергетична компанія Uniper і адміністрація найбільшого в Європі порту Роттердама почали роботи над техніко-економічним обґрунтуванням будівництва заводу з виробництва «зеленого» водню з використанням електроенергії з поновлюваних джерел, таких як морський вітер. на майданчику Uniper в Маасвлакте на території порту.

Як повідомляє ReCharge, вони висловили бажання запустити цей завод на майданчику Uniper до 2025 року. Якщо це станеться, завод в Роттердамі буде мати початкову потужність 100 МВт, з часом її буде розширено до 500 МВт. Техніко-економічне обґрунтування буде завершено в середині року.

«Місце розташування в Маасвлакте – ідеальне місце для великомасштабного виробництва «зеленого» водню. Тут все поєднується: великі обсяги відновлюваної енергії, необхідна інфраструктура і промислові споживачі», – сказав гендиректор Uniper Андреас Шеренбек.

«Зелений» водень – це екологічна альтернатива природному газу для досягнення високих температур. Крім того, це важлива екологічно чиста сировина для хімічної промисловості ». генеральний директор Управління порту Роттердам Аллард Кастелейн.

Uniper і порт Роттердама також вивчать потенційний ринок екологічно чистого водню в районі порту Роттердама і в Німеччині, і очікують, що з часом можна буде поставляти екологічно чистий водень в основні промислові комплекси в країні з використанням існуючих трубопроводів. Команда проєкту також розглядає варіанти імпорту, зберігання та експорту в Маасвлакте.

Нагадаємо: минулого місяця стало відомо, що чотири великі компанії підписали лист про наміри щодо розробки «мегаелектролізера» в німецькому місті Гамбурзі, який буде виробляти так званий «зелений» водень.  Якщо все піде за планом, виробництво «зеленого» водню може початися у 2025 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS