Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Стару вугільну станцію в Гамбурзі перепрофілюють під виробництво «зеленого» водню

Стару вугільну станцію в Гамбурзі перепрофілюють під виробництво «зеленого» водню

Якщо все піде за планом, виробництво екологічно чистого водню може початися у 2025 році

Стару вугільну станцію в Гамбурзі перепрофілюють під виробництво «зеленого» водню
фото www.flickr.com/photos/153545579@N04/30461983797

Чотири великі компанії підписали лист про наміри щодо розробки «мегаелектролізера» в німецькому місті Гамбурзі, який буде виробляти так званий «зелений» водень.

Як повідомляє CNBC, у повідомленні міської пресслужби йдеться, що потенційний об'єкт потужністю 100 мегаватів (МВт) буде розташований на місці вугільної електростанції Мурбург, яка зараз закривається.

В консорціум входять Vattenfall, Shell, Mitsubishi Heavy Industries і муніципальний постачальник тепла Wärme Hamburg. Якщо все піде за планом, виробництво «зеленого» водню може початися у 2025 році.

«У майбутньому екологічно чистий водень буде грати дуже важливу роль в енергетичній системі, а значить, і для нас», – йдеться в заяві Фабіана Циглера, керуючого операціями Shell в Німеччині.

Водень можна отримувати різними способами. Один з них включає використання електролізу, коли електричний струм розщеплює воду на кисень і водень.

Якщо електрика, що використовується в процесі, надходить з відновлюваного джерела, то його називають «зеленим» воднем. Проєкт, намічений для Гамбурга, буде виробляти водень з використанням вітру і сонця.

Телеканал повідомляє, що чотири компанії тепер будуть прагнути подати заявку на фінансування ЄС для свого проєкту, і їх заявка повинна бути подана в першому кварталі 2021 року. У плані також підкреслюється зміна політики всередині Німеччини, яка покладалася на вугілля як джерело енергії протягом багатьох років.

На початку цього тижня було оголошено, що дочірня компанія німецького промислового гіганта Thyssenkrupp отримала інженерний контракт на установку водоелектролізної установки потужністю 88 мегаватів для Hydro-Québec. Електроенергія для цього проєкту буде надходити від гідроенергетики.

Кількома днями пізніше енергетична компанія Данії Orsted заявила, що просуває плани з розробки демонстраційного проєкту, який буде використовувати морську енергію вітру для виробництва «зеленого» водню.

Нагадаємо: оператори газових мереж Великобританії розробили стратегію зі створення першого в Великобританії міста з водневим опаленням до 2030 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті