У січні 2021 року Народна прокуратура Шанхая звинуватила двох жителів Китаю в шахрайстві з системою розпізнавання облич – Ву і Чжоу (прізвища Wu і Zhou) з 2018 року обманювали систему перевірки особистості податкової служби та підробляли накладні, повідомляє TJournal з посиланням на South China Morning Post.
Для обману системи шахраї купували на китайському «чорному онлайн-ринку» фотографії у високій якості і підроблені особисті дані.
Це коштує $5-38, пише видання з посиланням на розслідування The Xinhua Daily Telegraph. Сервіси для злому можуть впоратися з державними або приватними системами, які збирають такі дані.
Отримані фотографії Ву і Чжоу обробляли в діпфейк-додатках – вони можуть «оживити» завантажену картинку і зробити з неї відео, створюючи враження, що обличчя кивають, моргають, рухаються і відкривають рот. Такі програми можна завантажити безкоштовно.
Для наступного етапу шахраї купували спеціальні перепрошиті смартфони: під час розпізнавання обличчя фронтальна камера такого пристрою не вмикається, замість цього система отримує заздалегідь підготовлене відео і сприймає його як зображення з камери. Такі телефони коштують приблизно $250.
За допомогою такої схеми шахраї зареєстрували компанію-пустушку, яка могла видавати своїм клієнтам підроблені податкові накладні. За два роки шахраї заробили на цьому $76,2 млн.
Біометрія дуже поширена в Китаї – з її допомогою підтверджують платежі і покупки, перевіряють особистість при оформленні держпослуг і так далі. Але разом з розвитком технології однією з головних проблем в країні став захист даних, відзначає SCMP.
Правоохоронні органи ледве справляються з інсайдерами та брокерами, які збирають і продають дані, пише видання.
З 1 травня в Китаї набирає чинності закон, який обмежує «надмірний» збір особистої інформації: влада визначила список мінімально необхідних даних для 39 категорій додатків. Наприклад, для онлайн-магазинів і доставки продуктів достатньо номера, імені одержувача і користувача, адреси та платіжних реквізитів.
Уряд також підготував законопроект про штрафи за виток даних і зловживання збором особистої інформації – у розмірі до 50 млн юанів або 5% річної виручки компанії.
Нагадаємо, Apple розробила Face ID нового покоління, яка використовує теплову карту обличчя.