За оцінкамистатистичного управління Євросоюзу (Eurostat), викиди вуглецю в результаті використання викопного палива в блоці впали торік, головним чином завдяки протикоронавірусним обмеженням, які зупинили поїздки і закрили заводи по всьому регіону.
За даними Eurostat, викиди CO2 від спалювання викопного палива, такого як нафта, вугілля та природний газ, знизилися на 10% у 2020 році в порівнянні з попереднім роком.
Агентство зафіксувало скорочення споживання нафти і нафтопродуктів майже в усіх країнах-членах, в той час, як споживання природного газу впало в 15 країнах.
«Навпаки, частка відновлюваних джерел енергії (особливо вітру, гідро- і сонячної енергії) у виробництві електроенергії значно зросла», – йдеться в повідомленні.
Хоча викиди знизилися в кожній з 27 країн-членів ЄС, Eurostat повідомив про найбільше падіння в Греції, Естонії та Люксембурзі – на 18%.
У Німеччині, на частку якої припадає чверть загальних викидів CO2 в ЄС, викиди скоротилися майже на 9%, в той час як в Італії, Франції та Польщі, інших великих виробників CO2, вони знизилися з 8% до 11%.
Поставлена перед ЄС мета стати кліматично нейтральним до 2050 року, що допоможе стримати небезпечне глобальне потепління, вимагатиме переходу до «зеленої» енергії в промислових секторах за рахунок використання таких технологій, як відновлюване водневе паливо і зберігання енергії.
Нагадаємо: Сполучені Штати мають намір до 2030 року на 50% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу в порівнянні з рівнем 2005 року.