Кліматичний саміт: США пообіцяли вполовину скоротити викиди, ЄС – стати вуглецево-нейтральним

Кліматичний саміт: США пообіцяли вполовину скоротити викиди, ЄС – стати вуглецево-нейтральним

Макрон, Меркель та Путін поділились здобутками та планами в боротьбі з проблемою глобального потепління

Кліматичний саміт: США пообіцяли вполовину скоротити викиди, ЄС – стати вуглецево-нейтральним
фото pixabay.com

Сполучені Штати мають намір до 2030 року на 50% скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу в порівнянні з рівнем 2005 року. Про це під час дводенного кліматичного саміту у Вашингтоні заявив президент Джо Байден, передає DW.

Він також закликав інших світових лідерів об'єднати зусилля в боротьбі із загальною проблемою глобального потепління.

Через пандемію саміт, в якому беруть участь 40 керівників держав і глав урядів, проходить в режимі онлайн-конференції. Очікується, що основними темами заходу стануть інноваційні підходи до боротьби з глобальним потеплінням клімату, а також економічні перспективи заходів з боротьби з підвищенням температури на планеті.

Американські ЗМІ з посиланням на офіційні джерела вказали, що про зниження викидів на 50% команда Байдена остаточно домовилася на нараді вранці в середу, 21 квітня. Вони також наголосили, що «оскільки ці кліматичні цілі є частиною домовленостей Паризької угоди по клімату, до якого США знову приєдналися після вступу Байдена на посаду президента, вони не є обов'язковими». З огляду на це поки адміністрація президента не представила конкретний план того, як саме США збираються досягати цих цілей.

Під час свого виступу, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європа збирається стати «першим у світі кліматично нейтральним континентом». Вона повідомила про те, що 21 квітня Європарламент і 27 країн-членів ЄС узгодили перший кліматичний закон ЄС (Europe's first-ever Climate Law), який дозволить остаточно закріпити цілі, зазначені в так званій «Європейської зеленій угоді» (European Green Deal), а саме: досягти нейтрального рівня викидів вуглекислого газу в атмосферу до 2050 року.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що Німеччина скоротила викиди вуглекислого газу на 40% у порівнянні з 1990 роком, і пообіцяла, що її країна і далі буде робити свій внесок, щоб ЄС досяг запланованого зниження викидів до 2030 року на 55%. ФРН, за її словами, буде продовжувати інвестувати в розвиток відновлюваних джерел енергії. За її даними, у 2020 році 46% електроенергії в ФРН було вироблено з «зелених» джерел.

Російському лідерові Владіміру Путіну дали слово в той момент, коли президент Франції Еммануель Макрон ще не закінчив свою промову, просто його перебивши.

«Спасибі, пане президенте. Я передаю слово президенту Росії, Владіміру Путіну», – заявив глава Держдепу США Ентоні Блінкен посеред виступу Макрона.

Спочатку Макрон продовжував говорити, однак камера вже показувала Путіна, який, своєю чергою, судячи з усього, ще не був готовий почати свій виступ. Пресслужба Єлисейського палацу повідомила, що інцидент був викликаний технічними проблемами в американської сторони.

Президент Росії розповів про те, що в Росії вже діє пілотна програма з продажу емісійних сертифікатів на острові Сахалін, завдяки якій цей регіон вже до 2025 року повинен стати кліматично нейтральним. Далі Путін вказав, що Росія розвиває і технології уловлювання та захоронення вуглекислого газу і з їх допомогою може щорічно вловлювати 2,5 млрд тонн C02.

Водночас російський лідер зазначив, що його країна буде продовжувати розвивати свою інфраструктуру і будувати нові газопроводи.

Нагадаємо: 21 квітня Європейський Союз досяг попередньої угоди про скорочення чистих викидів парникових газів не менше ніж на 55% до 2030 року, що перевищує попередню мету, але не досягає того рівня, який вимагають екологічні кампанії. До 2019 року викиди в ЄС були вже на 24% нижче, ніж в 1990 році, а економіка виросла приблизно на 60%.

Мета в 55% замінила попередній план блоку по скороченню викидів на 40% до 2030 року в порівнянні з базовим рівнем 1990 року. Міжнародна незалежна неурядова екологічна організація Greenpeace заявила, що скорочення повинно скласти 65%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті