Китай запланував відправити свою першу пілотовану місію на Марс у 2033 році. Як повідомляє Reuters, країна продовжує зміцнювати свої космічні амбіції в битві з США і планує регулярні місії з екіпажем на Червону планету.
Ван Сяоцзюнь, глава державної Китайської академії ракет-носіїв, вперше в цьому місяці виклав плани країни на Марс на космічній конференції в Росії, повідомляє академія.
Це відбулося всього через кілька тижнів після того, як Китай висадив на Марс дистанційно керований марсохід під назвою Zhurong, що зробило його єдиною країною після США, яка зробила це.
Ван сказав, що першим кроком в планах Китаю є використання роботів для дослідження Марса, щоб взяти зразки його поверхні і допомогти вибрати місце для будівництва бази. Наступним етапом буде відправка астронавтів на Марс для будівництва там базової станції. Потім Китай хоче масштабних вантажних польотів із Землі на Марс.
Китай виділив 2033, 2035, 2037, 2041 і 2043 роки для таких місій і заявив, що буде вивчати технології, що дозволяють відправляти астронавтів назад на Землю.
В академії заявили, що політ туди і назад на Марс займе «сотні днів».
Розкриття цілей Китаю на Марс відбувається після серії успішних космічних місій. Китай почав будівництво власної космічної станції і на початку цього місяця відправив туди перших космонавтів.
NASA заявляє, що планує відправити людей на Марс у 2030-х роках.
Як повідомлялось, раніше цього місяця Росія оголосила, що разом з КНР будуватиме станцію на Місяці.