Китай запустив перших космонавтів на свою космічну станцію

Китай запустив перших космонавтів на свою космічну станцію

Пекін вперше за п’ять років запустив людей у космос, троє астронавтів проведуть на китайській станції три місяці

Китай запустив перших космонавтів на свою космічну станцію
фото twitter.com/trtworld

Сьогодні вранці Китай запустив перших космонавтів на свою власну космічну станцію. Як повідомляє CNBC, цей крок знаменує собою важливий крок, оскільки друга за величиною економіка світу прагне розширити свої космічні можливості і кинути виклик США.

Троє астронавтів – Не Хайшен, Лю Бомін і Тан Хунбо – були доставлені на космічний корабель Shenzhou-12, який був запущений на ракеті Long March 2F близько 9:22 ранку за китайським часом (04:22 за Києвом). Він злетів з космодрому Цзюцюань на північному заході країни.

Китай вперше з 2016 року відправив пілотований політ у космос. Пекін зробив освоєння космосу своїм головним пріоритетом, оскільки країна прагне кинути виклик США в ряді областей технологій.

Китай очікує, що його трьох модульна космічна станція власної розробки буде повністю введена в експлуатацію до 2022 року.

У квітні він запустив один з модулів, які складуть космічну станцію під назвою «Тяньхе», яка стане житловим приміщенням для космонавтів. А минулого місяця Китай відправив вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-2» для стикування з Тяньхе. Цей космічний корабель містить припаси для космонавтів, наприклад, харчові продукти.

Китай виконає 11 місій в цьому році, а в наступному завершить будівництво космічної станції.

Троє астронавтів, відправлених на космічну станцію в четвер, проведуть там три місяці, перевіряючи технології, необхідні для будівництва і експлуатації космічної станції, такі як механізми життєзабезпечення та обслуговування на орбіті, а також здійснять космічні прогулянки.

Космічна станція буде мати окремі спальні зони, а також засоби зв'язку космос-земля.

Китаю заборонено відправляти своїх астронавтів на Міжнародну космічну станцію, що є спільним зусиллям Сполучених Штатів, Росії, Європи, Японії та Канади. Це підживлює його амбіції щодо створення власної космічної станції, яка, як очікується, буде працювати не менше 10 років. Тим часом, МКС може бути виведена з експлуатації у 2024 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло