Росія оголосила, що разом з Китаєм будуватиме станцію на Місяці

Росія оголосила, що разом з Китаєм будуватиме станцію на Місяці

Будівництво триватиме щонайменше 9 років

Росія оголосила, що разом з Китаєм будуватиме станцію на Місяці
фото Shutterstock

Росія і Китай розробляють угоду для будівництва міжнародної місячної станції. Планується розпочати будівництво в 2026 році і закінчити через дев'ять років – в 2035-му.

Про проект розповів заступник гендиректора «Роскосмосу» з міжнародного співробітництва Сергій Савельєв, пише Коммерсант.

Представник «Роскосмосу» презентував дорожню карту щодо створення станції на Глобальній конференції з дослідження космічного простору GLEX-2021. Савельєв нагадав, що вже підписано міжурядовий російсько-китайський меморандум щодо місячної станції.

«Зараз ми з китайськими партнерами розробляємо міжурядову угоду з цього питання», – додав він.

Терміни будівництва назвав заступник керівника програми з дослідження Місяця Національного космічного управління Китаю (CNSA) Пей Чжаоюй. Він заявив, що в 2026-2030 роки планується дві місії на Місяць для відпрацювання технологій посадки і доставки вантажів, а також доставку на Землю зразків місячної породи.

З 2031 по 2035 рік на орбіті і поверхні Місяця повинні розгорнути інфраструктуру, в тому числі комплекси зв'язку.

«Роскосмос» також опублікував у Twitter відеоконцепцію створення місячної станції.

Про плани Росії і Китаю разом створити наукову місячну станцію стало відомо в березні.

Раніше російська влада оголосила, що з 2025 року РФ вийде з проекту МКС і почне роботу над створенням власної космічної станції. Вона, за задумом російської сторони, стане перевалочним пунктом для польотів до Місяця.

Тим часом 17 червня Китай відправить перших космонавтів на свою власну космічну станцію. Це перша пілотована космічна місія Китаю з 2016 року, і вперше космонавти вирушать на нову космічну станцію, яка все ще перебуває в стадії розробки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті