Власники земельної ділянки для її продажу зобов'язані мати кадастровий номер ділянки, зареєструвати право власності та мати виписку з Держреєстру прав власності в паперовому або електронному вигляді. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у фейсбуці.
Він пояснив, що наявність кадастрового номера земельної ділянки можна перевірити на публічній кадастровій карті України. У разі його відсутності власник має звернутися до розробника документації з землеустрою для встановлення або відновлення меж ділянки та для її реєстрації в Державному земельному кадастрі.
Міністр уточнив, що наступним кроком для продажу є реєстрація права власності в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Це здійснюють виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, нотаріуси або центри надання адміністративних послуг.
Після реєстрації права власності на землю власник отримує паперовий або електронний витяг із Держреєстру прав.
Раніше повідомлялося, що сторонам угоди з купівлі земельної ділянки з першого липня необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки.
Кабінет Міністрів завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі.
Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Верховна Рада (ВР) підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.
ВР у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.