Торговельні місії України: успіхи, невдачі, перспективи
Учасники International Invest Summit 2025 обговорили роль міжнародної співпраці у розвитку українського бізнесу та дали практичні поради експортерам
Чого не вистачає українському бізнесу, щоб просуватися на зовнішніх ринках? Які продукти мають найкращу перспективу за кордоном та найбільший потенціал зростання? Як вітчизняним підприємцям допомагають торговельні місії та налагодження міжнародної співпраці на рівні держави? Які моделі торговельних місій найефективніші та як вимірюється їх успіх?
Про це та багато іншого спікери International Invest Summit 2025 розповіли в рамках панельної дискусії «Торговельні місії та міжнародна співпраця». З практичними кейсами і порадами.
Учасниками обговорення стали:
- Віталій Коваль, екс-міністр аграрної політики та продовольства України
- Ірина Попова, менеджер з розвитку аграрних ринків та комунікацій Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)
- Ольга Гвоздьова, радниця директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»
Модератором дискусії виступила Ірина Зеленіна, CEO Центру підтримки експорту, президентка ГС «Український експортний альянс» та президентка Ukrainian HoReCa Cluster.
Ось кілька цитат спікерів.
Віталій Коваль, екс-міністр аграрної політики та продовольства України:
«Сьогодні Україна засіває 24 млн га землі, але експорт агропродукції становить лише $24,7 млрд. Ми можемо значно більше – якщо змістимо фокус на переробку і додану вартість».
«Сьогодні 1 гектар української землі дає в середньому 1 000 євро валютної виручки. В Данії – 15 000. Тобто потенціал зростання – 1 до 15».
Ольга Гвоздьова, радниця директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»:
«Наша класична модель місії включає три речі: залучення місцевого експерта, підготовку компанії до виходу на ринок і чіткий KPI для експерта – кількість B2B-зустрічей. Платимо тільки за фактично проведені B2B».
Ірина Попова, менеджер з розвитку аграрних ринків та комунікацій Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО):
«Коли я провела зустрічі з бізнесом і спитала, яке обладнання вам потрібно, отримала відповідь: «А скажіть, куди нам це продавати?». Це був для мене шок. Бізнесу не вистачає аналітики та розуміння зовнішніх ринків».
Повна версія обговорення – у нашому відео.
Нагадаємо, що 4-5 липня у Львові відбувся International Invest Summit 2025 – професійний захід для інвесторів, організований Українським центром аналітики та досліджень (UCAI) спільно з International Investment Office і за підтримки бізнес-видання Mind.ua.
Захід став майданчиком для спілкування і партнерств між стейкхолдерами інвестицій та державою, бізнесом, іноземними інвесторами й донорами, місцевою владою, експертним середовищем і профільними асоціаціями.
***
Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:
в Instagram: https://www.instagram.com/mind_ua/
у TikTok: https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz
в Telegram: https://t.me/mindUA
у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind
в X (formerly Twitter): https://x.com/Mind_UA
у Threads: https://www.threads.net/@mind_ua
в LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mindua/
Ось кілька цитат спікерів.
Олег Полігенько, Chief Information Security Officer Nova Digital:
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].