Податок на купівлю землі становитиме 6,5%

Податок на купівлю землі становитиме 6,5%

Необхідно буде сплатити 5% на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору

Податок на купівлю землі становитиме 6,5%
Фото: УНІАН

Сторонам угоди з купівлі земельної ділянки з першого липня необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки. Про це йдеться на сторінці Міністерства юстиції у фейсбуці.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі ціна, яка не може бути нижчою оціночної вартості землі, розрахованої уповноваженим органом.

Зазначається, що від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі. Пільгами при певних умовах і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

Раніше Кабінет Міністрів завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Верховна Рада (ВР) підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.

ВР у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло