Вчені на заміну пластику створили матеріал, що схожий за властивостями на павутину

Наприкінці 2021 року планується випустити ряд одноразових саше і капсул, які зможуть замінити пластик

фото Pixaby

Команда вчених із Кембріджського університету створила органічну полімерну плівку, яка імітує властивості павучого шовку і зможе замінити одноразовий пластик у багатьох побутових товарах, пише РБК.

«Органічний павучий шовк» був створений на основі методу, що об'єднує рослинні білки в матеріали, що імітують шовк на молекулярному рівні, в результаті чого виходить міцна плівка, яку можна виробляти в промислових масштабах.

Дослідження очолив професор Туомас Ноулс, співробітник хімічного факультету Кембриджа, який спочатку хотів вивчити взаємодії білків і їх зв'язок з хворобою Альцгеймера. Однак крім цього завдання, команді вдалося внести свій вклад в технології сталого розвитку, – результати дослідження можуть вирішити проблему забруднення пластиком.

На відміну від інших типів біопластика, «органічний павучий шовк» можна компостувати вдома. Також цей матеріал може безпечно розкладатися в природному середовищі.

За своїми характеристиками «органічний павучий шовк» ідентичний високотехнологічним конструкційним пластмасам, він надзвичайно міцний.

Комерціалізацією даного матеріалу буде займатися компанія Xampla, в кінці 2021 року планується випустити ряд одноразових саше і капсул, які зможуть замінити пластик у таблетках для посудомийних машин і капсулах для прального порошку.

Одноразовий пластик є одним з головних забруднювачів навколишнього середовища, тому не дивно, що в прагненні зупинити світову екологічну катастрофу наукова спільнота намагається знайти шляхи мінімізувати шкоду пластикових відходів.

«Органічний павучий шовк» – не єдина альтернатива одноразовому пластику. Раніше в цьому році група американських дослідників університету Берклі анонсувала створення першого в світі біорозкладного пластика, який розкладається в домашніх умовах при гідро- і термовпливі за 21 день. Як і павучий шовк, такий матеріал нічим не поступається за якістю одноразовому пластику.

Нагадаємо, в Британії з пластикових відходів виробляють шпали для залізниці.

Більше про українські інновації, які розвивають кругову економіку і культуру нульових відходів читайте в матеріалі Mind «Ідеї для пластику: як природа допоможе звільнитися від відходів людства».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS