Аналітики підвищили свої прогнози середніх цін на вуглецевий ринок в Європі після того, як Європейська комісія оприлюднила пакет заходів з реалізації своїх кліматичних цілей, включаючи реформи щодо обмеження кількості доступних дозволів на викиди вуглецю.
Як пише Reuters із посиланням на опитування експертів, квоти ЄС (EUAs), як очікується, складуть в середньому 52,01 євро за тонну у 2021 році і 62,26 євро у 2022 році. Це на 12,4% і 11,8% відповідно вище прогнозів, зроблених ними у квітні. Середній прогноз цін у 2023 році складає 61,49 євро за тонну, що на 9,4% більше попереднього.
Система торгівлі викидами (ETS) Європейського союзу, яка змушує виробників, енергетичні компанії та авіакомпанії платити за кожну тонну викидається вуглекислого газу, є центральним елементом зусиль ЄС щодо скорочення чистих викидів парникових газів на 55% в порівнянні з базовим рівнем 1990 року до 2030 року.
Щоб досягти поставленої мети, Європейська комісія раніше в цьому місяці запропонувала розширити ETS, включивши в неї судноплавство; скоротити кількість дозволів, які видаються промисловості безкоштовно; скоротити кількість дозволів, які перебувають в обігу щороку.
Контрольні ціни на вуглець в ЄС з початку року зросли на понад 60% до приблизно 53,50 євро за тонну в очікуванні ринкових реформ.
Аналітики вважають, що пропозиції ЄК стануть законом тільки після дворічних переговорів за участю Європейського парламенту і країн-членів ЄС.
Як повідомлялось, Росія буде платити понад 1 млрд євро на рік в якості мита, якщо влада Євросоюзу повною мірою почне стягувати транскордонний вуглецевий податок, недавно запропонований Єврокомісією.
Тим часом Китай заявив, що запланований Євросоюзом податок на викиди вуглецю порушує торговельні принципи.