Китай: запланований Євросоюзом податок на викиди вуглецю порушує торговельні принципи

Китай: запланований Євросоюзом податок на викиди вуглецю порушує торговельні принципи

Механізм CBAM, на думку КНР, перенесе проблеми клімату в торгівлю і шкодитиме економічному зростанню

Китай: запланований Євросоюзом податок на викиди вуглецю порушує торговельні принципи
фото foter.com

Китай заявив, що план Європейського Союзу щодо запровадження першого у світі податку на викиди вуглецю перенесе проблеми клімату в торгівлю і завдасть шкоди перспективам економічного зростання. Про це повідомляє CNBC.

Раніше цього місяця Європейська комісія виклала плани щодо введення Carbon border adjustment mechanism (CBAM) – механізму коригування вартості товару на кордоні. Він змусить деякі компанії, які імпортують в Європейський Союз, з 2026 року оплачувати вуглецеві витрати для вуглецевомістких продуктів, таких як сталь.

«CBAM – це, по суті, одностороння міра по поширенню проблеми зміни клімату на торговий сектор. Це порушує принципи СОТ ... і серйозно підриватиме взаємну довіру до світової спільноти та перспективи економічного зростання », – сказав Лю Юбінь, прессекретар Міністерства екології та навколишнього середовища КНР.

Він підтвердив позицію Китаю, згідно з якою реакція кожної країни на зміну клімату повинна враховувати рівень її економічного розвитку, і сказав, що тариф на викиди CO2 серйозно підірве бажання і здатність країн вирішувати цю проблему.

Як найбільший у світі виробник промислової сировини, такої як сталь і цемент, Китай може найбільше постраждати від схеми прикордонних тарифів, заявили дослідники з Центру промислового розвитку та екологічного управління Університету Цінхуа. Проте, вони заявили, що вплив з часом зникне, і немає жодних доказів того, що податок надасть довгостроковий негативний вплив на розвиток Китаю.

Нагадаємо: днями Франція виступила проти пропозиції Європейського Союзу про запуск нового вуглецевого ринку для опалення та дорожнього транспорту. Цей пункт, який турбує також й інші країни блоку, є найбільш суперечливою частиною нового кліматичного плану.

Раніше цього місяця керівництво Євросоюзу представило всеосяжний екологічний план EU Green Deal, що передбачає зниження викидів на 55% до 2030 року (порівняно з 1990-м). План ще буде обговорюватися і змінюватися, однак він докорінно змінить всі галузі економіки від авіаперевезень до будівництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті