У секторі літаючих таксі з’явився перший мільярдер

Засновник розробника літаючого електротаксі Joby Джобен Бевірт став мільярдером

https://www.jobyaviation.com/

Джоб Бевірт, засновник стартапа Joby, який розробляє літаюче таксі, став мільярдером, повідомляє Forbes. Це перший мільярдер в галузіі електроавіації, наголошує видання.

Акції Joby виросли за підсумками торгів 24 серпня на 5,8%, за даними Нью-Йоркської біржі. Торги закрилися на позначці $10,9 за папір. Виходячи з цього, капіталізація Joby склала $6,8 млрд.

Акції Joby почали торги на біржі 11 серпня після злиття з публічною компанією Reinvent Technology Partners, яку контролював у тому числі співзасновник LinkedIn, мільярдер Рід Хофман. Joby в ході злиття була оцінена в $4,5 млрд, залучила $1,1 млрд.

Виходячи з документів, які Joby направила Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), Джоб Бевірт володіє 98,7 млн акцій. Відповідно, за підсумками торгів його капітал вперше перевищив $1 млрд і складає $1,08 млрд.

Бевірт вивчав інженерну справу в Каліфорнійському університеті в Дейвісі, а також в Стенфорді. Він створив Joby в 2009 році. У 2020-му Forbes писав, що Joby – «найбільш фінансований і найдорожчий стартап з числа яскравих новачків ринку», які намагаються створити нові типи повітряних суден на електротязі.

Joby на сайті повідомляє, що розробляє апарат з шістьма електромоторами, який може вертикально злітати і сідати, вміщує одного пілота і чотирьох пасажирів і може літати на відстань більше 240 км з максимальною швидкістю 321 км/год.

Згідно з інформацією на сайті Joby, прототип її літального апарату зробив вже понад 1000 тестових вильотів за 10 років. У грудні 2020 року Joby купила підрозділ Uber зі створення літаючих таксі. Колишній глава Uber Elevate Ерік Еллісон зайняв пост керівника відділу продукції Joby. Uber інвестував в стартап $125 млн.

Ще до виходу на біржу близько $400 млн в компанію інвестувала Toyota, серед інших інвесторів – співзасновник Pinterest, мільярдер Пол Скьярра та Intel.

Нагадаємо, компанія Halo запуститьу двох країнах сервіс аеротаксі – в кожному по 100 літаючих машин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS