Компанія Halo запустить у двох країнах сервіс аеротаксі – в кожному по 100 літаючих машин

Компанія Halo запустить у двох країнах сервіс аеротаксі – в кожному по 100 літаючих машин

Halo хоче розмістити сотню перших аеротаксі в США і ще сотню - в Британії

Компанія Halo запустить у двох країнах сервіс аеротаксі – в кожному по 100 літаючих машин
фото Eve Air Mobility

Британська компанія Halo, що працює в галузі малого авіаційного транспорту нового покоління (літаючих таксі), підрозділ компанії OneSky Flight, оголосила про велике замовлення – по 100 апаратів вертикального зльоту і посадки для Нью-Йорка і Лондона, пише HighTech Plusз посиланням на New Atlas.

Компанія вибрала в якості постачальника Eve, що входить у бразильський авіабудівний конгломерат Embraer, і замовила у нього 200 eVTOL. Поки що у Eve є тільки прототип апарату з двома парами вузьких крил, з яких переднє коротше, а заднє довше. На кінцях крил розташовані кріплення для пари пропелерів вертикального зльоту діаметром близько метра. Для горизонтального руху Eve збирається використовувати два великих вентилятори на задньому крилі.

Поставки заплановані на 2026 рік – якщо процеси сертифікації та виробництва підуть як заплановано. Halo хоче розмістити сотню перших аеротаксі в США і ще сотню – в Британії.

Embraer не розголошує подробиці про швидкість, дальність та інші характеристики апарату. Все це буде залежати від акумулятора, а на даному етапі цей елемент конструкції ще не визначений.

Як зазначає видання, за плечима у конгломерату піввікова історія, 20 000 співробітників і річний дохід, що наближається до $4 млрд, тому йому, на відміну від будь-якого стартапу, не потрібно робити сенсаційних заяв, щоб залучити інвесторів.

Інший плюс Embrear – досвід співпраці Eve з урядом Великобританії в підготовці правил та інструкцій для повітряного транспорту напередодні напливу електричних VTOL в найближчі десятиліття, розповідає New Atlas.

Як повідомлялося, Volocopter представила нову модель аеротаксі для польотів 4 чоловік на 100 км.

Тим часом Lilium анонсував запуск міжміського сервісу аеротаксі в 2025 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло