Що сталося. Федеральний уряд дозволив Нідерландам поставити в Україну 400 протитанкових гранатометів німецького виробництва.
Джерело. Про це пише німецьке видання Der Tagesshpigel.
Деталі. До сьогодні Німеччина принципово відмовлялася від будь-якого експорту летальної зброї в Україну.
За даними Федерального міністерства економіки та охорони клімату, сьогодні також схвалено експорт в Україну 14 броньованих машин зі спецзахисту, які можуть використовуватися для особистого захисту, а також з метою евакуації.
Вони мають бути передані українській владі. Крім того, з Німеччини через Польщу до України буде доставлено до 10 000 тонн палива. Додаткові служби підтримки зараз вивчаються.
Видання цитує міністра закордонних справ Анналену Бербок і віцеканцлера Роберта Хабека: «Україна має бути в змозі захистити себе після безсоромного нападу Росії. Тому федеральний уряд Німеччини підтримує Україну в наданні вкрай необхідних ресурсів».
Як повідомляв раніше Reuters, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький і президент Литви Гітанас Науседа сьогодні зустрілися з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
«Я приїхав до Берліна, щоб достукатися до совісті Німеччини, щоб вони нарешті ухвалили рішення про справді жорсткі санкції, які вплинуть на рішення Кремля», – сказав Моравецький журналістам біля офісу Шольца. Наусіда також заявив про важливість надання Україні «реальної військової допомоги».
Він також сказав, що попросить Шольца підтримати надання Україні статусу країни – кандидата в ЄС та надсилання їй значної військової допомоги.
«Дорогою сюди я розмовляв із Зеленським, і він сказав, що європейська перспектива буде великою мотивацією для українців боротися за своє майбутнє та майбутнє своїх дітей», – сказав Науседа. «І важливо зараз надати реальну військову допомогу Україні. Це найголовніше... потрібні швидки рішення», – додав він.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що всі санкції проти Росії мають бути на столі переговорів, зокрема закриття трубопроводів Nord Stream, якими російський газ поставляється до Європи, та припинення її доступу до глобальної платіжної системи SWIFT.
Під час введення переговорів посол Києва в Німеччині в суботу, 26 лютого, закликав Берлін приєднатися до Нідерландів і надати Україні ракети ППО Stinger.
«Дідько забирай, нарешті настав час нам допомогти», – сказав посол України у ФРН Андрій Мельник агентству Reuters.