Азербайджан хоче заволодіти спірними територіями в Нагірному Карабасі, поки росія зосереджена на війні в Україні – військовий експерт

Баку користується з того, що москва перетягнула свої сили в Україну

Фото: Спутник.Азербайджан

Що сталося. Карабаський конфлікт увійшов у стадію загострення, коли росія перетягнула свої сили до Донецька та Херсона для участі у війні проти України. Політологи вважають, що Азербайджан розгледів у цьому «вікно можливостей» для отримання спірних територій під свій контроль.

Джерело. Про це йдеться у матеріалі Mind «Довіджим» Карабаху: як і навіщо Азербайджан розпочав військову операцію».

Сторони. Як стверджує азербайджанський військовий експерт Адалят Вердієв, Вірменія на сьогодні володіє близько 50% від того військового потенціалу, який вона мала у своєму розпорядженні до Другої карабаської війни 2020 року.

Водночас потенціал азербайджанської армії подвоївся, і Баку «не збирається чекати ще довгі роки». Азербайджан, за словами експерта, здатний змусити Вірменію до виконання взятих нею зобов'язань: виведення незаконних збройних формувань із території Карабаху, відкриття Зангезурського транспортного коридору, а також сприяння поверненню азербайджанських громадян на території, які тимчасово контролюють російські «миротворці».

Що це означає. «Росія зараз зайнята в Україні, і їй не до Карабаху. Тому Азербайджан може наважитися агресивніше діяти перед російським контингентом. По-перше, Баку намагається промацати «червоні лінії» та перевіряє, наскільки далеко може зайти. По-друге – триває переговорний процес, і Азербайджан поєднує з цим процесом різні форми тиску», – наводить ВВС думки політологів.

Бекграунд. Між тим, поки росія не бере активної участі у сутичках у Закавказзі, США заявили про готовність допомогти у врегулюванні Карабаського конфлікту. Держсекретар Ентоні Блінкен провів окремі дзвінки з лідерами Вірменії та Азербайджану та сказав про «історичну можливість» для досягнення миру.

Більше про те, як Вірменія та Азербайджан звинувачують одне одного в порушенні перемир'я та кому вигідне розморожування Карабаського конфлікту – у матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS