США активно включилися у вирішення Карабахського конфлікту між Вірменією і Азербайджаном
З'явилася “історична можливість” для досягнення миру, вважають в Держдепі

США заявили про готовність допомогти у врегулюванні Карабахського конфлікту. Держсекретар Ентоні Блінкен провів окремі дзвінки з лідерами Вірменії та Азербайджану та сказав про «історичну можливість» для досягнення миру, йдеться на сайті Держдепартаменту.
Він позитивно оцінив зустріч міністрів закордонних справ двох країн у Тбілісі. То були перші двосторонні переговори після війни 2020 року за Нагірний Карабах.
Тоді бої закінчилися угодою про припинення вогню за посередництва росії. В результаті Вірменія поступилася територією Азербайджану, і в регіон направили 1960 російських миротворців. Крім того, угода наказувала вірменським військовим повністю залишити Нагірний Карабах. Проте напруженість у регіоні зберігається досі, і сторони регулярно обмінюються звинуваченнями в обстрілі.
Блінкен заявив, що США готові сприяти налагодженню «регіональних транспортних та комунікаційних зв'язків».
Він закликав Азербайджан та Вірменію до продовження діалогу. Він також запевнив, що Вашингтон підтримає «продуктивні переговори» між Баку та Єреваном за посередництва ЄС.
Будучи співголовою Мінської групи ОБСЄ з пошуку шляхів мирного врегулювання Карабахського конфлікту з 1994 року, США готові «допомогти Вірменії та Азербайджану знайти довгостроковий всеосяжний мир», наголосив Блінкен.
Також він порушив питання повернення полонених та з'ясування долі зниклих безвісти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].