Уряд зобов'язав торговців культурними цінностями звітувати про фіноперації перед Держфінмоніторингом

Суб'єкти господарювання мають стати на облік у день встановлення ділових відносин з клієнтом

Що сталося. Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку/поновлення на обліку) суб’єктів первинного фінансового моніторингу. 

Джерело. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Деталі. Передбачається, що субʼєкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями та/або надають посередницькі послуги в такій діяльності, зобовʼязані стати на облік у Держфінмоніторингу як суб’єкти первинного фінансового моніторингу не пізніше дня встановлення ділових відносин з клієнтом (проведення фінансової операції).

Варто зазначити, що у листопаді 2022 року Зеленський підписав закон №2736-IX, яким торгівців творами мистецтва та посередників в такій торгівлі було віднесено до суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ).

Нагадаємо, що суб'єктами фінмоніторингу є страхові компанії, банки, професійні учасники організованих товарних ринків, поштові оператори, спеціально визначені суб’єкти моніторингу тощо. З переліком можна ознайомитися на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Держфінмоніторинг за 2022 рік зупинив фінансові операції та заблокував кошти на 7,7 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS