Держфінмоніторинг за 2022 рік зупинив фінансові операції та заблокував кошти на 7,7 млрд грн
До правоохоронців направили 934 справи, що можуть бути пов'язані з легалізацією коштів; ще 342 – з фінопераціями осіб, підозрюваних у колабораційній діяльності

Що сталося. За 2022 рік Державна служба фінансового моніторингу України, як підрозділ фінансової розвідки, зупинила фінансові операції та заблокувала кошти в еквіваленті 7,7 млрд грн.
Джерело. Про це йдеться на сайті відомства.
Деталі. Окрім того, минулоріч Держфінмоніторинг направив до правоохоронних органів 934 матеріали (з них 550 узагальнених та 384 – додаткові узагальнені матеріали). У відомстві порахували, що сума вказаних фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та вчиненням кримінальних правопорушень, становить 75,7 млрд грн.
Ще 342 справи можуть бути пов'язані з фінансовим операціями осіб, підозрюваних у колабораційній діяльності. Матеріали справ також вже було направлено до правоохоронців. Встановлення каналів фінансування осіб, які можуть бути пов’язані з військовою агресією з боку рф та республіки білорусь щодо України, у тому числі диверсійно-розвідувальних груп, нині є основним напрямком роботи Держфінмоніторингу, йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, 2088 компаній в Україні мають приховане російське або білоруське коріння у складній структурі власності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].