Основне джерело прісної води на окупованому Кримському півострові – Північнокримський канал – серйозно постраждає унаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.
«Обвал Каховської дамби 6 червня року майже напевно серйозно порушив роботу Північнокримського каналу. Канал черпає воду з Каховського водосховища, а саме, з водозабору, що знаходиться вище дна самого водосховища. Ймовірно 9 червня рівень води у водосховищі впав нижче рівня її виходу, і незабаром вода перестане надходити до Криму», – заявили у відомстві.
Зазначається, що це зменшить доступність прісної води на півдні Херсонської області та півночі Криму.
Та російська влада, ймовірно, задовольнить нагальні потреби населення у воді за допомогою водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин і постачання бутильованої води з рф.
Водночас розвідувальна спільнота відзначає, що громади як на російському, так і на контрольованому Україною березі затопленого Дніпра стикаються з кризою санітарії, обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду.
Бекграунд. Каховська Гідроелектростанція, підірвана російськими терористами вночі 6 червня 2023 року, не підлягає відновленню. Протягом трьох-чотирьох днів Каховське водосховище може зникнути повністю.
Під удар терористи поставили життя людей і природного різноманіття на територіях, що затопить велика вода, а також Запорізьку АЕС. Цей спланований теракт Генпрокуратура вже класифікувала як екоцид. Всім цим діям і їхнім наслідкам згодом буде надано політичну та правову оцінку. Відповідальність країни-терориста й тих, хто надавав і виконував злочинні накази, невідворотна.
Про деякі юридичні аспекти, пов’язані з руйнуванням греблі, потенційну відповідальність залучених сторін і засоби відшкодування збитків жертв катастрофи, а також її прямих і віддалених (і нам поки невідомих) наслідків, розповів Mind керуючий партнер GRECO Law Company, адвокат, к.ю.н. Павло Куфтирєв.