Внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою 80 міст і сіл – Зеленський

Внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою 80 міст і сіл – Зеленський

Щонайменше 100 000 людей жили в цих районах до російського вторгнення, і принаймні десятки тисяч – досі там

This material is also available in English
Внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою 80 міст і сіл – Зеленський
Каховська ГЕС

Внаслідок підриву Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час онлайн-виступу на саміті «Бухарестської дев’ятки», передає «Укрінформ».

«На жаль, уже понад рік росія контролює і цю дамбу, і всю Каховську гідроелектростанцію. І підірвати її якось ззовні, обстрілами фізично нереально. Вона була замінована. Замінована саме російськими окупантами. І підірвана ними. І це ще раз демонструє, із яким цинізмом росія ставиться до людей, чию землю захопила, та що насправді росія несе Європі та світу», – сказав глава держави.

Він розповів, що о 2:50 росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції, відтоді триває затоплення районів Півдня України.

«Абсолютно свідомий, підготовлений вибух. Вони точно знали, що вони роблять. Уявіть собі: об’єм водосховища, яке тримала ця дамба, – одне з найбільших водосховищ України», – зазначив Президент.

Він поінформував, що щонайменше 100 000 людей жили в цих районах до російського вторгнення, принаймні десятки тисяч – досі там, 80 міст і сіл під водою, триває евакуація.

Водночас Зеленський наголосив, що це лише первинні наслідки.

«Каховське водосховище було джерелом питної води для мільйонів людей. Тепер замість водогону – лише підвіз води. Уявіть: для міст, у яких живуть десятки й сотні тисяч людей. Каховське водосховище було джерелом води й для фермерства, для аграрного виробництва. Колосальні площі тепер без зрошування. І зараз навіть важко визначити, якими будуть наслідки для навколишнього природного середовища», – пояснив він.

Президент вважає дії росіян екоцидом і зауважив, що це – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років.

Водночас глава держави додав, що всі українські служби, усі, хто може дати людям порятунок, уже залучені, але тільки на підконтрольній Україні території.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло