Гендиректор «Укргідроенерго»: водосховище Каховської ГЕС зникне за 3–4 дні

Гендиректор «Укргідроенерго»: водосховище Каховської ГЕС зникне за 3–4 дні

Ще залишається надія, що нижня частина греблі може бути цілою, тоді у водосховищі залишиться 3 метри води

This material is also available in English
Гендиректор 	«Укргідроенерго»: водосховище Каховської ГЕС зникне за 3–4 дні
скріншот

Коментуючи наслідки руйнування Каховської ГЕС, гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота описав два сценарії залежно від ступеню пошкоджень греблі.

Джерело. Про це він розповів в ефірі національного телемарафону.

За його словами, основний сценарій полягає в тому, що за наступні 3–4 дні Каховське водосховище буде спрацьовано до нуля: тобто вода витече повністю і стане видно дно. Це можна визначити за швидкістю витікання води. Вона витікає зі швидкістю 15–20 сантиметрів на годину, але може прискоритися.

Другий можливий варіант, який описав Сирота, такий: якщо нижня частина греблі ціла, то у водосховищі залишиться близько трьох метрів води.

При цьому експерти заявляють, що обмілення водоймища може призвести до екологічної катастрофи.

«Найстрашніше, якщо при повному спуску водосховища оголяться токсичні відкладення і при висиханні перетворяться на пил. Ось це справжня хімічна бомба», – заявляв еколог Олексій Медведков, пише ВВС.

Як повідомлялося, Сирота наголосив, що Каховська ГЕС відновленню не підлягає, однак після повернення українських територій «Укргідроенерго» побудує на місці зруйнованої російськими військами ГЕС нову станцію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло