ОНОВЛЕНО: Росіяни підірвали Каховську ГЕС

ОНОВЛЕНО: Росіяни підірвали Каховську ГЕС

Жертв серед населення наразі не зафіксували

This material is also available in English
ОНОВЛЕНО: Росіяни підірвали Каховську ГЕС
Фото: Reuters

ОНОВЛЕНО о 12:12:

За даними Шмигаля, наразі жертв серед населення немає. Уряд продовжує працювати над організацією евакуації, забезпеченням населення питною водою тощо. Паралельно Міндовкілля оцінює екологічні наслідки.


ОНОВЛЕНО о 10:30:

Голова Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив, що райони Гідропарк та Нафтогавань уже затоплені. Водночас на Острові продовжується евакуація з 3 пунктів збору. Маломобільних та лежачих громадян доставляють до лікарень.


ОНОВЛЕНО о 09:27:

«Укргідроенерго» повідомило, що внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано – станція не підлягає відновленню.

Очікується, що водосховище повністю спрацює упродовж 4 днів. За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це загрожує підтопленням для 80 населених пунктів. 


ОНОВЛЕНО о 08:34:

«Енергоатом» пояснює, що підрив дамби може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС, утім ситуація контрольована.

У НАЕК нагадують, що вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.


ОНОВЛЕНО о 08:30:

Прокудін наголосив, що вода пройшла вже половину шляху. Критичний рівень у Дніпрі очікують близько 11:00.

Підтоплення зараз спостерігається в мікрорайоні Корабел у Херсоні, однак критичної ситуації немає – район знеструмили. Керівник МВА Мрочко додав, що за кілька годин також відключать газопостачання.


Російські окупаційні війська здійснили підрив  Каховської ГЕС.

Про це повідомляє ОК «Південь»

Уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, імовірні райони підтоплення.

Усі служби працюють. Ситуація відстежується.

Як повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, вода досягне критичного рівня через 5 годин, розпочато евакуацію з потенційних районів затоплення. Він підтвердив, що росіяни підірвали Каховську ГЕС, і закликав якнайшвидше покинути небезпечну територію.

Підрозділи Нацполіції та ДСНС підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення з потенційних зон затоплення на правобережній частині Дніпра, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове та частково міста Херсон – острова Корабел.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло