Заводи Ostchem виробили вдвічі більше міндобрив за 9 місяців цього року

Водночас довоєнного рівня компанії поки що досягти не вдалося

Фото: Group DF

Заводи азотного холдингу Ostchem у січні-вересні 2023 року виробили 1,57 млн тонн мінеральних добрив – це на 92% більше за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться в повідомленні групи Group DF, куди входить Ostchem.

За обсягами виробництва Ostchem найбільш динамічно зростали карбамід, КАС та аміачна селітра. Так, виробництво КАС зросло на 150%, карбаміду – на 202%, аміачної селітри – на 89%. Водночас обсяг виробництва ВАС скоротився на 72%, до 36 900 тонн.

Виробничі плани в січні-вересні виконані повністю, а потужності заводів навантажувалися більш рівномірно, ніж минулого року. За звітний період Черкаський “Азот” наростив обсяги виробництва на 148% порівняно з аналогічним періодом минулого року і виробив 1,22 млн тонн, “Рівнеазот” – на 7%, до 347 300 тонн.

“Водночас довоєнного рівня нам поки що досягти не вдалося: завантаження основних потужностей заводів протягом року не перевищувало 70-80%. Причина недозавантаження – критичне зростання обсягів імпорту добрив, які сьогодні ввозяться в Україну”, – зазначив керівник азотного бізнесу Ostchem Сергій Павлючук.

Надалі завантаження заводів залежатиме від попиту на мінеральні добрива.

«Ми готові до пікового попиту у листопаді-грудні та старту закупівель на весняну посівну 2024 року», – кже Павлючук.

В Ostchem серед основних факторів впливу на ринок мінеральних добрив в Україні назвали високу споживчу активність навесні-влітку 2023 року, коли мінеральні добрива були доступнішими за ціною, що задовольнило значну частину споживчого попиту.

Бекграунд. Раніше Mind розбирався, як змінюється український ринок добрив на тлі відмови від російської продукції, хто його перекроює та в який бік. Більше про це – у матеріалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS