Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 12.12.2023 по 18.12.2023

Основні регуляторні новації минулого тижня

Фото: ілюстративне

Як змінилося законодавство з 12.12.2023 до 18.12.2023

1.Регуляторні акти. 

Кабінет Міністрів України:

Суть: Кабінет Міністрів України встановив спеціальний прикордонний режим і заборонив вільний в'їзд, перебування, проживання та пересування осіб у прикордонній смузі. Визначено порядок видачі дозволів на в'їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

Детальніше

Суть: зразки батьківських компонентів сорту можуть бути затребувані Мінагрополітики у таких випадках:

Суть: Кабмін вийшов з угоди про співробітництво у сфері забезпечення промислової безпеки на небезпечних виробничих об’єктах, учиненої 28 вересня 2001 року в Москві.

Міндовкілля:

Суть: міністерство встановило ліміти використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, на мисливський сезон 2023–2024 років. Крім того, затверджено норми використання (добування) одним мисливцем за день інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду.

Мінінфраструктури:

Суть: відтепер проєктна документація на будівництво, може розроблятись із застосуванням проєктів повторного використання у будівництві або проєктних рішень для повторного використання у будівництві. Вона затверджується замовником на підставі позитивного звіту за результатами експертизи, яка проводиться у випадках, передбачених законом «Про регулювання містобудівної діяльності».

НАЗК:

Суть: до переліку посад із високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків належать:

НБУ:

Суть: відтепер прямий учасник платіжної системи має право не подавати до Національного банку повідомлення оператора платіжної системи, що раніше подавалося до НБУ під час реєстрації іншого непрямого учасника, за умови, що інформація, яка в ньому міститься, є актуальною.

НКЕК:

Суть: затверджено розрахункові такси за послуги термінації національного голосового трафіку на мережах мобільного зв’язку без податку на додану вартість: з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року – 7,5 копійок за хвилину; з 1 січня 2025 року – 7,5 копійок за хвилину. Крім того затверджено розрахункові такси за послуги термінації національного голосового трафіку на мережах фіксованого зв’язку без податку на додану вартість: з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року – 6,0 копійок за хвилину; з 1 січня 2025 року – 5,5 копійок за хвилину.

2. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

Що пропонується: законопроектом пропонується встановити штраф за порушення правил стоянки великогабаритними та великоваговими транспортними засобами в розмірі чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6800 грн). Повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за порушення правил стоянки великогабаритними та великоваговими транспортними засобами наділяються посадові особи органів Національної поліції, а щодо розгляду справ і винесення постанов – суди.

Ініціатор: нардеп Олександр Горенюк.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: проект закону має на меті забезпечення правових засад лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик і стандартів, забезпечення нормативно-правового регулювання взаємодії посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування із заінтересованими сторонами та суб’єктами лобіювання. Відповідний проєкт установлює:

Ініціатор: Кабмін.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Детальніше

Що пропонується: згідно з документом, пропонується доповнити переліки товарів оборонного призначення, що звільняються від оподаткування ввізним митом, новими кодами 8526 10 00 90 і 3926 20 00 00 (товар «фурнітура, що використовується для оснащення військових») УКТ ЗЕД. Крім того, законопроєктом запропоновано звільнити від ПДВ радіолокаційні прилади, що класифікуються у товарній підкатегорії 8526 10 00 90 УКТ ЗЕД, що ввозяться на митну територію України та постачаються на митній території України як товари оборонного призначення.

Ініціатор: нардеп Данило Гетманцев.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Детальніше

Що пропонується: законопроєктом пропонується ліцензувати вирощування та обробку тютюну. Проєкт закону також передбачає спрощення процедури отримання ліцензій і перехід на електронну форму замість паперової; а також запровадження безстрокових ліцензій для всіх видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з  Данилом Гетманцевим.

Статус: опрацьовується в комітеті.

Детальніше

3. Важливі новини: 

У листопаді український ринок гібридних авто зріс майже вдвічі

Мінекономіки запустило сайт про перебіг реформи дерегуляції

Мінекономіки пропонує скасувати 74% від усіх державних санітарних правил

НБУ повідомив про початок оверсайту низки суб'єктів інфраструктури фінринку з 2024 року

НБУ знизив облікову ставку з 16% до 15%

НБУ не планує додаткову емісію гривні для покриття дефіциту держбюджету

НБУ розширив перелік небанківських осіб, щодо яких може здійснюватися безвиїзний нагляд з 1 січня

КРАІЛ має намір запровадити систему онлайн-моніторингу протягом 2024–2026 років

Кількість вакансій на ІТ-ринку праці опустилася до п’ятирічного мінімуму – DOU

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 04.12.2023 до 11.12.2023.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS