Мінекономіки пропонує скасувати 74% від усіх державних санітарних правил

Мінекономіки пропонує скасувати 74% від усіх державних санітарних правил

Раніше міністерство провело консультації з бізнесом у рамках реформи дерегуляції

Мінекономіки пропонує скасувати 74% від усіх державних санітарних правил
Фото: ілюстративне

Мінекономіки пропонує скасувати 74% від усіх державних санітарних правил і норм у рамках реформи дерегуляції. Відповідне питання представники міністерства обговорили з громадськістю, підприємцями та іншими держорганами влади.

Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

Зокрема, 12 грудня 2023 року відбувся захід «Реформа дерегуляції. Перегляд державних санітарних правил і норм», організований за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

«Коли ми (у рамках засідань Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції) переглядали регулювання у сфері охорони здоров'я, виявилося, що велика частина регулювання пов'язана з державними санітарними правилами та нормами. І подекуди санпіни застарілі, а ринок і технології значно просунулись. І таким чином підприємці ведуть бізнес не оптимальним шляхом. Тому ми маємо переглянути цю частину регулювання», –  зазначив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Також під час заходу він презентував оновлений сайт реформи дерегуляції deregulation.me.gov.ua, де зібрана інформація про перебіг та успіхи реформи, проєкти змін до законодавства й розроблена форма зворотного зв'язку для бізнесу.

«Під час інвентаризації та перегляду ми виявили 298 чинних інструментів державного регулювання, які містяться в державних санітарних нормах і правилах. Це вкрай високий показник, адже становить третину від загальної кількості інструментів державного регулювання, що було виявлене протягом року роботи МРГ», – розповіла керівниця Офісу ефективного регулювання Ганна Башняк. За її словами, пропонується скасувати 222 інструменти державного регулювання, а це – 74% від загальної кількості. Зокрема, з таких причин, як неактуальність і застарілість регулювання, дублювання з іншими інструментами державного регулювання. Решту інструментів рекомендовано оптимізувати та привести у відповідність до чинного законодавства.

«Потрібен зворотний зв'язок. Він є, але треба більше. Весь час прошу активних бізнесменів, які беруть участь у формуванні політик, що стосуються їхніх галузей, повідомляти нас про проблеми. ДРС, як і завжди, готова бути майданчиком для обговорень між органами влади, бізнесом і громадськістю», – наголосив голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер.

Як уточнила заступниця голови держслужби Ольга Шевченко, наступним кроком щодо спрощення регуляторних інструментів є цифровізація. «Ми дуже багато запланували цифровізації отримання різноманітних послуг, крім тих, які встановлені міжнародним або європейським законодавством. Але й там ми розглядаємо можливості подачі, наприклад, заяв у спрощеному вигляді». Вона також додала, що ще є багато інструментів, які планується переглянути пізніше.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Мінекономіки запустило сайт про перебіг реформи дерегуляції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло